11828132
Ivan Žeželj
Getty Images
Zatvoren je subotnji program 1. kola Premier lige.

Nogometaši Manchester Cityja pobjedili su na gostovanju kod Brightona s 2:0 u na zatvaranju subotnjeg programa Premier lige.

Građani su dominirali velikim dijelom susreta, prvo poluvrijeme zaključili sa 75% posjeda lopte i nekoliko velikih prilika, ali golova nije bilo.

Od samog početka vratar domaćina Matt Ryan imao je pune ruke posla. Spašavao je svoju mrežu nakon udaraca Kevina De Bruynea, pa i Gabriela Jesusa, a upravo je potonji promašio najveću prigodu u prvom dijelu.

Dobio je mladi napadač sjajnu loptu od De Bruynea, šutirao glavom, ali je Ryan to odlično obranio, dok mu je nešto ranije poništen gol zbog igranja rukom. Uspio je i Brighton zaprijetiti, i to preko Grossa, no Ederson je dobro reagirao.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku su obje momčadi propustile velike šanse. Prvo je Aguero promašio “jedan na jedan” situaciju s vratarom domaće momčadi, da bi potom novopečeni prvoligaš uzvratio s dvije velike šanse i pravo je čudo što nisu uspjeli zabiti za vodstvo.

U 70. minuti City je končano slomio otpor Brightona. Lijepo su Građani izigrali domaću obranu, a poentirao je Sergio Aguero.

Pet minuta kasnije vlastitu mrežu zatresao je Dunk te je priča na Falmer stadionu bila završena.

Inače, vratar Ederson, Danilo i Bernardo Silva upisali su danas u Brightonu prve premierligaške minute u karijeri, dok je Kyle Walker prvi put obukao dres Cityja u ovom natjecanju.

Brighton & Hove Albion – Manchester City 0:2

Golovi: Aguero 70, Dunk 75-ag

Brighton & Hove Albion (4-4-2): Ryan – Saltor, Duffy, Dunk, Suttner – March (77. Knockaert), Stephens, Propper, Brown (24. Murphy) – Gross, Hemed (60. Murray)

Manchester City (3-1-4-2): Ederson – Kompany, Stones, Otamendi – Fernandinho – Walker, De Bruyne, David Silva, Danilo (68. Sane) – Aguero (83. Bernardo Silva), Gabriel Jesus (78. Sterling)

Žuti kartoni: / – Gabriel Jesus, Sterling