11952802
...
nk-osijek.hr
Osijek je u sklopu 5. kola HT Prve lige uspio svladati Lokomotivu u neizvjesnoj završnici u Kranjčevićevoj.

I bez pola momčadi Osijek je došao do nove pobjede u HT Prvoj ligi. Momčad Zorana Zekića svladala je Lokomotivu u gostima s 3:2 nakon što su dva puta gubili. Zbog europskog dvoboja protiv bečke Austrije, koji ih čeka idućeg tjedna, danas su odmarali prvotimci.

Lokosi su poveli u 15. minuti preko Muse kojeg je odlično na drugoj stativi pronašao Lovro Majer ubačajem iz slobodnjaka. Nisu dugo domaći bili u vodstvu, a gosti su već uspjeli poravnati. Desetak minuta kasnije nakon odlične kombinacije zabio je Tomislav Pušić – 1:1.

Ipak, na odmor je s vodstvom otišla domaća momčad jer je Capan zabio u 45. minuti za 2:1, a ponovno se u ulozi asistenta našao Majer. Do sljedećeg pogotka čekalo se do 80. minute, a tada je Osijek ponovno stigao do izjednačenja. Datković je srušio Bobana, sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Perošević.

Sedam minuta kasnije izabranike Marija Tokića šokirao je Gabrijel Boban zakucavši glavom loptu u mrežu nemoćnog Šempera.

Mogla je Lokomotiva doći do izjednačenja u zadnjim sekundama utakmice kada je Babićev pokušaj s gol linije vrhunski skinuo Šimunec.