9600285
Ivan Žeželj
Slaven Bilić, Getty Images
Odigrana su jedina tri današnja susreta 28. kola engleske Premier lige, a do važnih pobjeda u borbi za ostanak došli su Hull i Bournemouth, dok je Everton rutinirano pregazio WBA.

Sjajnih devedeset minuta trilera odigrali su nogometaši Bournemoutha i West Hama na najmanjem premierligaškom stadionu – Dean Courtu.

U utakmici prepunoj preokreta momčad koju vodi Slaven Bilić ipak nije uspjela doći do bodova, a heroj za domaćine bio je mladi Joshua King koji je hat-trickom osigrao važna tri boda Bournemouthu u borbi za udaljavanje od opasne zone.

Prvo je King u devetoj minuti promašio realizirati kazneni udarac za domaće, da bi već u sljedećem napadu, nakon samo 48 sekundi West Ham došao do vodstva. Brzi napad gostiju završio je golom Michail Antonio, koji se vratio u početni sastav nakon odrađene suspenzije.

Joshua King se za promašeni kazneni udarac iskupio u 31. minuti zabivši za poravnanje rezultata, a samo šest minuta kasnije sudac Robert Madley pokazao je ponovno na bijelu točku i opet u korist domaćih.

Loptu je ovaj put uzeo Benik Afobe i propustio dovesti Bournemouth do vodstva, pa se na odmor otišlo s neriješenih 1:1.

Rezultat se nije mijenjao sve do 83. minute kada se umalo u heroja Čekićara prometnuo Andre Ayew. Reprezentativac Gane postigao je važan gol vrijedan izjednačenja, ali slavlje gostiju trajalo je kratko i za to se pobrinuo King.

Svoj hat-trick kompletirao je mladi domaći napadač golom u 90. minuti i tako osigurao momčadi koju vodi Eddie Howe važna tri boda koja ih dodatno osiguravaju u borbi za ostanak.

Bournemouth – West Ham 3:2

Golovi: King 31, 48, 90 – Antonio 10, Ayew 83

Bournemouth (4-2-3-1):  Boruc – A. Smith, Francis, Cook, Daniels – Arter, Gosling – Pugh, King, Fraser (85. Mousset) – Afobe (85. Wilshere)

West Ham (4-2-3-1): Randolph – Kouyate, Fonte, Reid, Cresswell – Obiang, Noble (58. Ayew) – Feghouli (58. Snodgrass), Lanzini, Antonio – Carroll

Žuti kartoni: Pugh, Afobe, Gosling, Cook – Noble, Obiang

Everton pregazio West Brom, Hull upisao važnu pobjedu
Romelu Lukaku, Getty Images

Velika bitka na začelju premierligaške tablice vodila se danas na KCOM stadionu između Hulla i Swanseaja.

Pobjedu su odnijeli domaći nogometaši i tako svladavanjem izravnog konkurenta za ispadanje došli na samo bod od izlaska iz opasne zone. Do 69. minute mreže obje momčadi su mirovale, da bi potom unutar pet minuta Tigrovi došli do pobjede.

Prvo je Niasse u 69. minuti pogodio za vodstvo, da bi pet minuta kasnije isti igrač dodao i drugi pogodak. Zgoditak utjehe za goste postigao je Mawson u 69. minuti i tako postavio konačnih 2:1.

U trećem današnjem susretu Everton je na svom travnjaku rutinirano slavio protiv West Bromwicha. Golove za Karamele postigli su Mirallas, Schneiderlin i Lukaku, a potonjem je to bio ukupno 19. premierligaški pogodak ove sezone.