9600397
Ivan Žeželj
twitter.com/BBCMOTD
Još jednu izuzetno dobru partiju odigrali su nogometaši Tottenhama koji su s uvjerljivih 4:0 svladali Bournemouth.

Zaista magično preduskršnje popodne imao je engleski napadač Harry Kane. Tottenham je bio na visini zadatka i protiv slabog i neuvjerljivog Bournemoutha upisao svoju sedmu pobjedu u nizu te se na taj način približio Chelseaju na četiri boda zaostatka.

Pritisak je sada prebačen na Antonija Contea i njegove Plavce koji sutra gostuju na Old Traffordu, a Spursi mogu mirno čekati sljedeći vikend i novo prvenstveno kolo.

Naravno da Kane nije mogao propustiti staviti “točku na i” sjajne Tottenhamove partije i zaokružiti pobjedu trećim golom na utakmici, u trećoj minuti nastavka. Time je engleski reprezentativac ispisao novu stranicu povijesti Spursa.

Novim pogotkom, magični Kane je stigao do brojke od 20 golova u Premier ligi, čime je postao prvi nogometaš u povijesti kluba, poslije Jimmyja Greavesa (1967-1969) koji je postigao preko 20 golova u tri uzastopne sezone.

I ne samo to, Kane je tek četvrti nogometaš u povijesti Premier lige koji je postigao 20+ golova u tri uzastopne sezone, a u tom elitnom društvu nalaze se još samo Alan Shearer, Thierry Henry i Ruud van Nisterlooy.

Na stranu sad Kane i njegova magija, danas je cijela momčad koju vodi Mauricio Pochettino bila izuzetno uvjerljiva i dobra. Sjajno su u prvom poluvremenu, odnosno u dvadesetak minuta pregazili goste iz južne Engleske, a rani golovi Dembelea i Heung-Mina Sona u razmaku od samo tri minute razrješili su svako pitanje pobjednika na White Hart Laneu.

Kane je u prvom poluvremenu ostao bez pogotka, ali neprestana trka i asistencija kasnije su nagrađeni istim. Na kraju je, u dubokoj sudačkoj nadoknadi drugog dijela Vincent Janssen svojim drugim golom u sezoni zaokružio zasluženu pobjedu domaćina.

Tottenham Hotspur – Bournemouth 4:0

Golovi: Dembele 16, Son 19, Kane 48, Janssen 90+3

Tottenham Hotspur (4-2-3-1): Lloris – Walker, Alderweireld, Verthongen, Davies – Dier, Dembele – Eriksen (87. Janssen), Alli (83. Sissoko), Son – Kane (79. Wanyama)

Bournemouth (4-4-1-1): Boruc – A. Smith, Francis, S. Cook, Daniels  – Stanislas (69. Fraser), Arter, Wilshere (56. L. Cook), Pugh – King – Afobe (77. Mousset)

Žuti kartoni: / – Fraser