Crnica u Vinkovcima dominantno otvorila doigravanje za 1. HMNL

Šibenska Crnica uvjerljivo je prošla kroz Vinkovce te s visokih 11:3 svladala istoimenog domaćina. Peterostruki strijelac bio je Šamija.

Drugoligaška Liga za prvaka, odnosno doigravanje koje će odrediti novog prvoligaša započelo je u Vinkovcima gdje je istoimeni domaćin ugostio šibensku Crnicu. Momčad Crnice furioznim otvaranjem potvrdila je svoje ambicije te pokazala da ih se s razlogom smatra glavnim kandidatom za plasman u 1. HMNL.

Nisu se domaći igrači uspjeli niti posložiti kako treba, a semafor je već u 5. minuti pokazivao velikih 4:0 za Crnicu. Vinkovčani su loptu iz mreže morali vaditi već nakon 30-tak sekundi kada je Šamija matirao Bertića, a isto su nakon njega napravili Jurjević i Pavić. Točku na “i” ovog blitzkriega postavio je upravo Šamija svojim drugim pogotkom na utakmici.

Bio je to ujedno rezultat s kojim se otišlo na predah, iako su Vinkovci imali niz obećavajućih prilika koje su se protiv ovakvog protivnika morale realizirati. Pitanje je i da li bi tijek utakmice promijenila sudačka odluka prema kojoj je gostujući vratar za igranje izvan svog prostora sredinom prvog dijela dobio samo žuti karton.

Nastavak je ponudio dosta efikasniju i otvoreniju igru, no sudeći prema broju prilika rezultat je moga biti još bogatiji. gosti su u drugom poluvremenu ponovili +4, međutim ovoga puta su se među strijelce upisali i Vinkovčani. Tek nakon 28 minuta igre po prvi put je kapitulirao gostujući vratar, a loptu je u mrežu poslao Jaman. Njemu su se do kraja utakmice još pridružili Antunović i Marinić, dok je u redovima Crnice hat-trick upisao Radman. Posljednji pogodak na utakmici, a ujedno svoj 5. postigao je Šamija.

Popravak dojma Vinkovci će tražiti već danas kada im je na rasporedu gostovanje kod Jesenja. Upravo bi njihovi međusobni dvoboji trebali odrediti putnika u kvalifikacije u kojima čeka Albona Potpićan ´98.