Eduardo srušio Osijek Kelme, goste od potpunog potopa spasio okvir gola

ma-sport.info
Eduardo je s dva pogotka ugasio nadu Osječana da dođu do slavlja u Makarskoj te odveo Novo Vrijeme na korak do plasmana u polufinale doigravanja 1. HMNL.

Novo Vrijeme svoju odličnu sezonu u regularnom dijelu završilo je na četvrtom mjesto, no ambicije Makarana su opravdano veće od toga. Priliku za potvrdu svoje snage dobili su već u četvrtfinalu doigravanja gdje su ugostili Osijek Kelme. Oslabljeni Osječani nisu uspjeli ozbiljnije parirati Novom Vremenu te će majstoricu i povratak u Makarsku pokušati izboriti na domaćem terenu.

Ispunjena dvorana bila je na nogama tek nekoliko sekundi nakon što su gledatelji pronašli svoje mjesto. Najavu pozitivnog raspleta za Novo Vrijeme potpisao je Eduardo u prvoj minuti utakmice. Opasan udarac prema vratima Osijek Kelmea uputio je Musinov, a loptu je, dovoljno da prevari povratnika Bolšeca, skrenuo Eduardo. Iako je to ujedno bio jedini pogodak u prvom dijelu, prednost Makarana je mogla biti znatno uvjerljivija da se u dva navrata nije ispriječila vratnica.

Otvaranja su se pokazala ubojitim oružjem u ovom dvoboju. Igrala se ponovno prvo minuta, ovoga puta nastavka, no niti to nije spriječilo odličnog Eduarda da još jednom matira gostujućeg čuvara mreže. Opasno su gosti živjeli u narednim minutama kada su dobro kombinirali Bajrušović i Eduardo. Nakon propuštene prilike dvostrukog strijelca, Osijek Kelme je po treći put spasio okvir gola. Priliku za povratak u susret Osječani su dočekali u 26. minuti, no sjajnom reakcijom mrežu Novog Vremena spašava Filip Bašković. S druge strane, Makarani nisu imali milosti. Propuštenu priliku Osijek Kelmea tri minute kasnije naplatio je Sven Horvath povisivši na 3:0.

Nešto ozbiljniji period igre gostiju nakon trećeg pogotka ponovno je zaustavio Bašković s dvije obrane, dok je Novo Vrijeme nedugo zatim po četvrti put zatreslo vratnicu osječkog gola. Krenuli je nakon toga Osijek Kelme u potragu za pogotkom s igračem više što im se isplatilo u 39. minutu kada je mrežu Makarana zatresao Matijas Mijić. Međutim, njegov pogodak bio je tek počasni jer u posljednjoj minuti susreta gosti nisu uspjeli dodatno ugroziti prednost Novog Vremena.