Futsal Dinamo slavljem u Dubrovniku izborio polufinale

dubrovniknet.hr
Uspio je Futsal Dinamo ponovno svladati dubrovački Square te izboriti plasman u polufinale doigravanja 1. HMNL.

Futsal Dinama opravdao je status favorita i u drugoj utakmici doigravanja te izborio plasman u polufinale gdje ga očekuje Split Tommy. Ponovno je zagrebački sastav bio bolji s rezultatom 3:1.

Ponovno su gledatelji imali priliku svjedočiti čvrstoj i neizvjesnoj utakmici u režiji Squarea i Futsal Dinama, stoga su na pogotke morali čekati do same završnice prvog dijela. Situacije je postala uzbudljiva u 16. minuti kada je Davor Kanjuh svojim pogotkom osigurao prednost gostima, no njihova radost bila je kratkog vijeka. U istoj minuti, samo 40-tak sekundi kasnije, na drugoj strani precizan je bio Marko Kuraja te vratio stvari na početak.

Međutim, nije tu bio kraj uzbuđenjima. U posljednjoj minuti prvog poluvremena za prednost Futsal Dinama pogodio je Matej Horvat, a vodstvo je moglo biti još uvjerljivije da ga 19 sekundi prije kraja nije zaustavila vratnica.

U nastavku se situacija dodatno otvorila jer je Square morao krenuti na sve ili ništa. Iskoristio je to još jednom Horvat te u 28. minuti povisio na 3:1. Preuzeo je Futsal Dinamo inicijativu u tim trenutcima, a Dubrovčane je od rezultatskog potopa u kratkom razdoblju dva puta spašavao okvir gola.

Nadu Squareu vratio je Kristijan Čekol drugim žutim kartonom u 33. minuti utakmice. Probudili su se domaćini u trenutcima s igračem više, no baš kao i Futsal Dinamu, na putu do pogotka ispriječila im se vratnica. Uspjeli su se stoga obraniti gosti te izboriti prolazak u polufinale.