Hrvatska iz prekida uvjerljivo svladala Crnu Goru

YouTube/Screenshot
Hrvatska je na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo sa 4:0 svladala reprezentaciju Crne Gore.

Hrvatska futsal reprezentacija pobjednički je započela svoj nastup na kvalifikacijskom turniru za Europsko prvenstvo. Prva žrtva na putu prema Sloveniji bila je reprezentacija Crne Gore koja očekivano nije imala izgleda da zaustavi odličnu Hrvatsku. Prekidi su se u konačnici pokazali kao najslabiji dio crnogorske reprezentacije.

Izabranici Mate Stankovića od samog su početka susreta preuzeli kontrolu utakmice te se igra preselila na polovicu Crne Gore. Vratara Dragoljuba Despotovića testirao je Franco Jelovčić u 6. minuti susreta, međutim crnogorski čuvar mreže bio je siguran. Isto se ne može reći za situaciju koja se odvila samo minutu kasnije. Dario Marinović izborio je slobodan udarac na desnoj strani kojega je izveo Tihomir Novak. Kapetan Nacionala gurnuo je loptu prema Josipu Sutonu koji je propušta do Jakova Grcića, a igrač Split Tommyja pogađa mrežu i šalje loptu iza leđa Despotovića.

Ipak, u ostatku poluvremena crnogorski se vratar istaknuo s nekoliko dobrih obrana. Zaustavio je dvostruki pokušaj Sutona, dok je također pronašao rješenje za raspoloženog Darija Marinovića. Crna Gora je svoje prilike uglavnom tražila iz kontra napada međutim nedostajalo je koncentracije u završnici tih pokušaja. U 12. minuti se Ognjen Sušić našao sam pred Ivom Jukićem, no lopta mu bježi u ključnom trenutku.

Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je Bojan Bajović nakon soloprodora, ali nije imao rješenja za hrvatskog čuvara mreže. Mogla je Hrvatska stići do veće prednosti tijekom prvih 20 minuta, ali sjajno proigravanje Marinovića nije uspio iskoristiti usamljeni Novak, dok je Davor Kanjuh dvije minute prije kraja uzdrmao vratnicu.

Nastavak susreta iskazao je razliku u kvaliteti i u rezultatskom smislu. Dva kornera Hrvatske bila su dovoljna da se pitanje pobjednika riješi već u ranoj fazi drugog dijela. Igrala se 22. minuta susreta kada je Franco Jelovčić iz kornera uposlio nečuvanog Josipa Sutona koji s par metara lakoćom postiže novi pogodak za Hrvatsku. Gotovo identičnu situaciju ponovili su hrvatski reprezentativci samo dvije minute kasnije. Jelovčić je ovoga puta uposlio Tihomira Novaka koji povisuje na 3:0.

Odličnu je priliku između dva pogotka imao Marinović nakon duplog pasa s Jelovčićem, no Despotović je bio nesavladiva prepreka za hrvatskog reprezentativca. Međutim, ipak je pokleknuo u 31. minuti. Suton je iz auta proigrao Kristijana Grbešu koji upošljava usamljenog Marinovića na drugoj vratnici. Prvi pokušaj ponovno je zaustavio Despotović, no odbijenu loptu Marinović uspijeva ugurati u crnogorsku mrežu.

Dominaciju Hrvatske nakratko je prekino Eldin Ćorović u 35. minuti kada se oslobodio svog čuvara na rubu šesterca, no njegov udarac otišao je tek pored gola. Upisala je stoga Hrvatska na kraju uvjerljivu pobjedu bez primljenog pogotka, ali i što je najvažnije bez značajne potrošnje igrača.

Drugu utakmicu ove skupine odigrati će Ukrajina i Belgija s početkom u 15 sati, dok će Hrvatska na parket ponovno izaći već sutra, također u 12 sati. Protivnik će ovoga puta biti Belgija.