Nacional pobjedom protiv Vrgorca potvrdio prvo mjesto

Nacional Zagreb FC
Zagebački Nacional slavio je rezultatom 5:2 na gostovanju kod Vrgorca te tako potvrdio vodeće mjesto prvenstvene ljestvice uoči doigravanja.

Pretposljednju utakmicu 20. kola Prve hrvatske malonogometne lige odigrali su Vrgorac i zagrebački Nacional. Osmoplasirani domaćin dosad je osvojio 17 bodova iz 19 utakmica, dok su gosti iz Zagreba na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice s čak 50 bodova na svom kontu.

Već od samog početka utakmice, bilo je jasno da Nacional ide po potvrdu prvog mjesta na prvenstvenoj ljestvici uoči doigravanja pa je tako Franco Jelovčić pogodio za vodstvo zagrebačke momčadi u 3. minuti.

Nacional je vodstvo povećao u 10. minuti pogotkom slovenskog igrača Roka Mordeja, ali do kraja poluvremena, Ivan Šalinović smanjio je na 2:1 za goste.

U drugom dijelu, Kristijan Postružin je s dva pogotka, u 25. i 27. minuti povećao prednost zagrebačke momčadi na 4:1.

Pet minuta prije kraja, Ante Kraljević iz redova Vrgorca postigao je pogodak za 4:2, dok je konačni rezultat postavio Kristijan Čujec koji je pogodio za 5:2 pobjedu Zagrepčana.

Nacional je ovom pobjedom i matematički potvrdio prvo mjesto u regularnom dijelu prvenstva te će u doigravanje krenuti iz polufinala.