Nacional u infarktnoj završnici slomio otpor borbenih Makarana

Nacional je u posljednjoj minuti utakmice uspio doći do važne pobjede protiv Novog Vremena koje je sredinom drugog poluvremena imalo pogodak prednosti.

Polufinalnu seriju doigravanja za prvaka 1. Hrvatske malnogometne lige u Sutinskoj Vreli otvorili su branitelj naslova Nacional i makarsko Novo Vrijeme.

Dosadašnji susreti upozoravali su Makarane da protiv Nacionala moraju krenuti znatno agresivnije ako žele promijeniti negativan niz tijekom kojega u tri godine nisu uspjeli svladati aktualnog prvaka. Posljednji put do slavlja su stigli također u polufinalu doigravanja. U takvim okolnostima svjedočili smo otvorenoj utakmici od prve minute u kojoj su nas od velikog broja pogodaka udaljile odlične reakcije vratara. Dvije obećavajuće prilike u uvodnim minutama imali su Čujec i Novak, no pokušaji igrača Nacionala odlaze pored gola, dok je nešto kasnije Bašković zaustavio novi pokušaj kapetana Nacionala.

Znatno konkretnije na drugoj strani bilo je Novo Vrijeme, posebno u 7. minuti kada je Eduardo uzdrmao vratnicu nakon što je Pavlić zaustavio udarac Vukovića. Pritisak Makarana domaćini su uspjeli neutralizirati na najbolji mogući način – pogotkom. Igrala se 13. minuta utakmice kada je otpor Novog Vremena uspio slomiti Čujec pogodivši za 1:0. Mogao je aktualni prvak povećati svoju prednost već u sljedećem napadu, no još jednom se u odličnom svjetlu prikazao Bašković. Ipak niti on nije mogao spasiti Novo Vrijeme u 17. minuti kada je Čujec po drugi put na današnjoj utakmici zatresao mrežu Makarana.

Međutim, drugo poluvrijeme utakmice donijelo je konkretnije goste. Prošle su tek dvije minute nastavka, a Novo Vrijeme je u život vratio Eduardo smanjivši zaostatak na 2:1. Poljuljao je njegov pogodak samopouzdanje igrača Nacionala, a samo sedam minuta kasnije Pavlić je ponovno morao vaditi loptu iz svoje mreže. Strijelac je još jednom bio Eduardo koji je na identičan način odgovorio Čujecu na njegova dva pogotka te vratio rezultat na početak. Fanatična igra Makarana po treći put se u današnjoj utakmici isplatila u 31. minuti kada su gosti gurnuli Nacional u rezultatski zaostatak. Bašković je bacio loptu pred vrata domaćina gdje se najbolje snašao Kazazić i pogodio za velikih 3:2.

Rezultat iz snova za Novo Vrijeme bio je aktualan samo dvije minute jer je novo izjednačenje osigurao Jelovčić. Pritisnuli su nakon toga domaćini, ali sjajni Filip Bašković zaključao je svoja vrata. Tražilo je Novo Vrijeme u tim trenutcima svoju priliku iz kontranapada, a dvije obećavajuće prilike propustili su Hozjan i Bajrušović. Kada već gosti nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike kazna je uslijedila u posljednjoj minuti susreta. Nacional u vodstvo doveo Rajčević pogodivši za 4:3, nakon čega su Makarani zaigrali s igračem više, a takvu situaciju ponovno koristi Rajčević te šalje loptu u praznu mrežu za konačnih 5:3

U drugom polufinalnom dvoboju sastaju se Split Tommy i Futsal Dinamo, a njihova prva utakmica na rasporedu je 21. svibnja u Gripama s početkom u 19 sati.