Rekordni Inter uništio Sporting za četvrti Futsal kup

...
Sandra Santiago / Movistar Inter
Španjolski Inter s visokih 7:0 bio je bolji od lisabonskog Sportinga u finalu UEFA Futsal kupa čime je došao do svog četvrtog naslova prvaka

Nakon što su prije dva dana odigrani polufinalni susreti završnice UEFA Futsal kupa koji se igrao u kazahstanskoj Almati, danas je na rasporedu bilo veliko finale u kojemu su snage odmjerili lisabonski Sporting i španjolski Inter.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 7. minuti kada je Humberto asistirao Basteziniju za vodstvo Španjolaca, a vodstvo svoje momčadi udvostručio je Lolo poslije akcije Ricardinha u 16. minuti te se s 2:0 za Inter otišlo na odmor.

U drugom dijelu, raspodija španjolske momčadi koja je postigla čak pet pogodaka.

Prvo je u 23. minuti Rafael pogodio za 3:0, ponovno poslije Ricardinhova pokušaja iz slobodnog udarca, a minutu kasnije, Rivillos je pogodio poslije slobodnog udarca koji je izveo Ortiz.

Do kraja susreta, Rivillos je postigao još jedan, a Ricardinho dva pogotka, a sva tri su bila na prazan gol, nakon što je Sporting pokušao uvesti dodatnog igrača umjesto vratara.

Ovo je četvrti naslov za Inter i imaju barem dva naslova više od drugih momčadi. Također, Španjolci su prva momčad u povijesti natjecanja koja je uspjela postići čak sedam pogodaka u finalu. Ujedno, bio je ovo i drugi poraz Sportinga u finalu ovog natjecanja.