Sporting i Inter u finalu Futsal kupa

...
...
Inter Movistar Fútbol Sala
Lisabonski Sporting i španjolski Inter sudionici su finala Futsal kupa, nakon što su u polufinalu bolji bili od ukrajinske Ugre i kazahstanskog Kairata.

Odigrani su polufinalni susreti velike završnice UEFA Futsal kupa koja se igra u kazahstanskoj Almati, a veliko finale izborili su portugalski Sporting iz Lisabona te španjolski Inter FS.

Prvi susret odigrali su branitelji naslova, ruska Ugra, i lisabonski Sporting, a portugalska momčad slavila je rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali gledatelji su mogli vidjeti tri pogotka u nastavku susreta. Prvo je Alex Merlim doveo Sporting u vodstvo u 25. minuti, a vodstvo Portugalaca udvostručio je Dieguinho. Počasni pogodak za branitelje naslova postigao je Shayakhmetov dvije minute prije kraja susreta.

U drugoj utakmici snage su odmjerili španjolski Inter FS i domaći Kairat Almaty, a španjolska momčad slavila je rezultatom 3:2.

Već u 5. minuti susreta, domaćini završnice stigli su do vodstva preko Cabreuve. Krajem 13. minute,  Ricardinho je postigao svoj prvi pogodak i izjednačio rezultat na 1:1, no dvije i pol minute kasnije, Igor je postigao novi pogodak za domaću momčad koja dolazi do novog vodstva.

Početkom drugog dijela, Ricardinho je iskoristio kazneni udarac i ponovno izjednačio rezultat, ovoga puta na 2:2. Konačni udarac Kariatu i pobjedu Interu donio je Ortiz nešto više od minutu prije kraja susreta.

Finale u kojemu će se sastati dvije momčadi s Pirenejskog poluotoka na rasporedu je sutra od 15.30 sati, dok će se utakmica za treće mjesto igrati od 13 sati.