Ukrajina svladala Crnu Goru, odluka o putniku na EP protiv Hrvatske

ffu.org.ua
Ukrajina je ponovno teže od očekivanog došla do nove pobjede. Pobjednika skupine i izravnog putnika na Europsko prvenstvo odlučit će susret s Hrvatskom. U tom ogledu našim reprezentativcima će biti dovoljan i neriješeni ishod.

Hrvatska je pobjedom nad Belgijom prebacili pritisak na reprezentaciju Ukrajine koja u ovim kvalifikacijama teško dolazi do pobjeda. Nakon što su na otvaranju minimalno slavili protiv Belgije, dosta problema danas im je stvorila Crna Gora.

Hrvatska razbila Belgiju, na putu do EP-a nalazi se još samo Ukrajina

Pravi šok za domaćina priredili su Crnogorci već u trećoj minuti susreta. Kapetan Milovan Drašković oslobodio se svog čuvara, uputio ubačaj u šesterac gdje se najbolje snašao Bojan Bajović poslavši loptu iza leđa nemoćnog Tsypuna. Ipak, slavlje Crne Gore bilo je kratkog trajanja. Samo 15 sekundi nakon primljenog pogotka na identičan način odgovorili su Ukrajinci. Zvarych je pronašao usamljenog Bogdana Novaka koji stvari vraća na početak.

Potpuni preokret u sljedećoj minuti kreirao je Oleksander Pediash. Ovoga puta ulogu asistenta preuzeo je Novak. Obrana Crne Gore krenula je blokirati njegov pokušaj, no on proigrava Pediasha koji s lakoćom zabija za 2:1. Mogli su nakon toga Crnogorci ekspresno odgovoriti, ali udarac Milovana Draškovića zaustavlja greda.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, Crna Gora je uspjela doći do izjednačenja. Između brojnih napada Ukrajine jedan izlet prema naprijed u pogodak je još jednom pretvorio Bojan Bajović. Pokušavali su domaćini do poluvremena vratiti prednost na svoju stranu, no Dragoljub Despotović zaključao je svoja vrata.

Potrajao je otpor Crnogoraca i u nastavku, ali u 29. minuti više nije bilo spasa. Petro Shoturma oslobodio se za udarac te precizno pogodio za novo vodstvo Ukrajine. S druge strane, pitanje pobjednika riješio je u 35. minuti Serhiy Zhurba poslavši loptu po četvrti put u mrežu Crne Gore i postavivši konačnih 4:2 u korist Ukrajine.

Ukrajina će stoga utakmicu koja će odlučivati o direktnom putniku na Europsko prvenstvo odigrati protiv Hrvatske. Susret je na rasporedu u utorak s početkom u 18 sati, a podsjećamo da je našoj reprezentaciji dovoljan neriješen ishod za potvrdu prvog mjesta i plasman u Sloveniju. Uvertira u taj presudni ogled bit će susret između Belgije i Crne Gore koji će donijeti odluku o trećeplasiranoj reprezentaciji s početkom u 15 sati.