...
...
Cedevita Twitter
Cedevita je otvorila Eurokup protiv Fiat Torina u napetoj borbi za prve bodove u skupini.

Cedevita i Torino otvorili su Eurokup skupine A u okršaju u Zagrebu. Ovo je prva službena utakmica u kojoj se sreću ove dvije ekipe pošto je Torino novopridošla momčad u Europi.

Utakmica je počela u visokom tempu, a obje momčadi pratile su jedna drugu, kako na terenu tako i na semaforu. Rezultatski su uvijek bili blizu jedna drugoj, a minimalna prednost na kraju prve četvrtine odlazi gostima sa 17:18.

Cedevitu je od početka najviše nosio Stipanović dok je na drugoj strani najbolji igrač tog perioda bio Patterson koji je u dobrom ritmu nastavio i dalje.

U drugu četvrtinu domaćin ulazi mnogo jače te stvaraju serije kojima se odvajaju od opozicije u brzoj sukcesiji. U jednom trenutku Cibona je uživala prednost od +12 poena, a Torino jedva hvatao priključak.

No, to se sve ubrzo mijenja nakon poluvremena. Pri povratku s odmora, gosti kao da su se dodatno motivirali i osvježili ili je Cibona samo pala u igri. Do polovice treće četvrtine, tope cijelu prednost domaćih igrača te preokreču utakmicu na glavu i preuzimaju vodstvo. 14:23.

Zadnja četvrtina bila je ona najnapetija. Slično kao i na samom početku susreta, igralo se koš za koš, a ponovno je malenu prednost stvarao Torino.

Na kraju su ipak gosti prevagnuli i preko raspoloženog Mbakwea uzeli Ciboni prve bodove turnira. Osim njega, briljirao je i Garrett. Na strani domaćina najbolji su bili Nichols te ponovno Stipanović.

Cedevita – Fiat Torino 83:86 (17:18, 30:21, 14:23, 22:24)

Cedevita: Ukić 9, Krušlin 12, Johnson 2, Katić, Bajo, Nichols 17, Slavica, Zganec 2, Musa 11, Cherry 8, Stipanović 15, Murphy 7

Fiat Torino: Garrett 17, Parente, Vujačić 9, Poeta, Stephens, Patterson 15, Washington 8, Okeke, Jones, Mazzola 5, Mbakwe 20, Iannuzzi 12

10.prosinca, 19:07