europa-kosarka
71
4

Simon solidan u Efesovoj pobjedi nad Zvezdom, Real uništio Himki, Baskonia ponizila Grke

...
...
Euroleague.net
Večeras je kompletirano 17. kolo košarkaške Eurolige.

Košarkaši Real Madrida uvjerljivo su svladali moskovski Himki rezultatom 95:78, na gostovanju u Rusiji u sklopu 17. kola košarkaške Eurolige.

Kraljevski klub dominirao je na parketu pred oko skoro sedam tisuća ljudi u Mytishchi Areni od prve minute. Poveli su Madriđani s 9:3, pa stigli do 26:15 u samom finišu prve četvrtine, a meč je prelomljen već u drugoj dionici serijom 24:6 kada su Španjolci došli do nedostižnih +23.

U drugom poluvremenu Madrid je samo održavao prednost koja je dostigla svoj maksimum +25 (84:59) sredinom posljednje četvrtine.

Osim što domaći navijači nisu vidjeli dostojan otpor svojih miljenika Realu, nisu imali priliku ni uživati u pravom obračunu dvojice možda i najboljih igrača na Starom kontinentu u ovome trenutku.

Aleksej Šved nastavio je svoj NBA šuterski ritam i s 23 poena (9/22) uz četiri asistencije (pet izgubljenih lopti) zasjenio Realovog wonderkinda Luku Dončića, koji je bio poprilično rezerviran večeras, pa je utakmicu okončao s 10 poena (2/8), po četiri asistencije i skoka, te dvije ukradene lopte.

Realovce je predvodio Rudi Fernandez sa 16 poena, pogodivši 5/6 pokušaja za tri poena, dok su po 11 dodali Fabien Caseur i Walter Tavares, koji je imao i osam skokova.

S druge strane, Šveda je koliko toliko pratio samo Tyler Honeycutt sa 17 poena uz pet skokova, a deset je doado Malcom Thomas uz devet uhvaćenih lopti.

Poraz su večeras upisali košarkaši Crvene zvezde na gostovanju kod Anadolu Efesa. Zvezda nije uspjela doći do svoje treće uzastopne pobjede, a Efes je uspio revanširati se crveno-bijelima za prosinački poraz u Beogradu.

Najbolji u Efesu daleko od svihbio je Zoran Dragić s 24 poena, Errick McCollum je dodao dvadeset poena, a Bryan Dunston još 13 poena.

Hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon svoj doprinos pobjedi dao je u vidu 11 poena (4/6), uz dva dodana skoka i četiri asistencije.

Efes je do prve prednosti stigao poslije polaganja Simona za 13:12, a potom je Brock Motum pogodio tricu iz kuta i to je već u 18. minuti bio znak da Zvezda neke stvari treba mijenjati u svojoj igri. Domaćin je prvu dionicu završio minimalnom prednošću 22:21, a tijekom druge egal je trajao dok Dragić nije uzeo stvar u svoje ruke i prelomio pogađanjem dvije vezane trojke, jednim šutom s poludistance uz prekršaj i to je bilo dovoljno da turska momčad za manje od 120 sekundi dođe do 35:28.

Kod Zvezde najbolji je bio Milko Bjelica s 15 postignutih poena, dok su ga pratili Jovanović s 13, Taylor Rochestie s 14, a po 11, odnosno 10 dodali su Mathias Lessort i Dejan Davidovac.

Efes je tako došao do pete pobjede u Euroligi ove sezone, ali i dalje ostao uvjerljivo 15. s s učinkom od pet pobjeda i 12 poraza, dok je Zvezda na 11. mjestu sa sedam pobjeda i deset poraza.

Brzo su poraz od Zvezde u prošlom kolu zaboravili košarkaši Žalgirisa koji su pred domaćim navijačima pobijedili Unicaju sa 79:77.

U tijesnoj završnici glavnu riječ preuzeo je Ray McCallum i riješio pitanje pobjednika. Odličan u redovima momčadi iz Malage opet je bio Nemanja Nedović kojem je malo nedostajalo do double-double učinka.

Najbolji kod Unicaje bio je Adam Waczynski sa 14 poena, a James Augustine dodao je 12, dok se kod pobjednika istaknuo Kevin Pangos sa 16, Paulius Jankunas dodao je 14, a po 11 imali su Aaron White i Edgaras Ulanovas.

Unicaja je deseta sa sedam pobjeda i deset poraza, a Žalgiris šesti s 11 pobjeda i šest poraza.

U posljednjem večerašnjem ogledu košarkaši Baskonije ponizili su Olympiakos i nanijeli težak poraz grčkoj momčadi s 86:54.

Grci su tijekom cijele utakmice očajno šutirali za tri poena (5/30), pa je to uz 15 skokova više za Baskoniju popločalo put za debakl Pirejaca.

Vangelis Matzaris se ispromašivao s daleke linije te imao čak jednu ubačenu od tri pokušanih trica. Georgios Printezis je bio jedina svjetla točka s 13 poena.

U Baskoniji je najbolji bio Johannes Voigtmann s 19 poena dok su po 13 imali Vincent Poirier i Rodrigue Beaubois.