Pioniri Hajduka osvojili nogometni kup Hrvatske

...
...
Robert Matić / hajduk.hr
Pobjeda u finalu domaćeg nogometnog kupa otišla je na stranu pionira Hajduka. Oni su u Ludbregu, na stadionu NK Podravine, pred oko 350 gledatelja svladali Dinamo 3:1.

Igrači trenera Jure Srzića nisu dobro otvorili susret. Već u 3.minuti primili su pogodak, nakon što je Ivan Šaranić lijepo primio jednu duboku loptu i lagano 1 na 1 svladao vratara Hajduka Mihovila Franetovića.

Ipak, Bijeli su se brzo primirili i preuzeli inicijativu, te nanizali nekoliko dobrih prilika. U 8.minuti zaprijetio je Ivan Ćubelić, ali lopta nije došla do cilja, već je pogodila ruku protivničkog stopera.

Tijekom idućih deset minuta, Dinamo je bio pod pritiskom Stipe Biuka, no iznenađenje je došlo tek samim krajem prvog poluvremena. S bijele točke je nakon dosuđenog jedanaesterca bio siguran Bruno Galić.

Drugo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru, no Bijeli su ipak slavili pogotcima Luke Bebića i Marina Ljubičića pri kraju susreta. Bebić je pogodio odbijanac nakon udarca Ljubičića, dok je Marin svoj postigao nakon solo prodora. Pehar ide put Splita, a na redu su ostali uzrasti, kadeti i juniori.

Trener Hajduka Srzić nije krio zadovoljstvo nakon pobjede:

“Bili smo spremni na Dinamovu igru i rani pogodak nije nas poremetio. Uzeli smo posjed i dominaciju i na vrijeme se vratili u igru. U drugom dijelu smo mijenjali plan očekujući još aktivnijeg protivnika. Sretni smo, čestitam momcima, pobjeda je zaslužena, sada idemo podržati kadete i juniore. ” – rekao je