Bender odigrao najbolju utakmicu sezone, Šarić najlošiju

...
...
Getty Images
Dragan Bender ostvario je učinak karijere ubacivši 15 poena Lakersima.

Drugi put u ovoj sezoni, a ukupno osmi, Dragan Bender otišao je u dvozamenkasto u jednoj utakmici. 20-godišnjak iz Čapljine pritom je “brojao” najviše ikad u svojoj NBA karijeri, u Phoenixovu porazu od LA Lakersa 93:100 zabio je 15 poena, a tome je dodao pet skokova za samo 20 minuta igre.

Bender je bio treći najefikasniji igrač svoje momčadi koju je s 36 predvodio Booker otišavši šesti put u posljednjih deset utakmica preko trideset, a ukupno 26. s čime se izjednačio sa Steveom Nashom na 15. mjestu franšize. Gostima je pomogla najbolja utakmica Clarksona koji je zabio 25.

I dok je Bender imao najbolju večer karijere, ali i sezone, Dario Šarić imao je najslabiju. No i bez njegove velike pomoći Philadelphia je pronašla put do pobjede u Staples centru protiv LA Clippersa. 23-godišnji Šibenčanin unatoč očajnom šutu (1/8) dobio je 36 minuta i stao na dva poena, tri skoka i dvije asistencije.

Međutim, 76ersi su imali itekako raspoloženi dvojac Embiid-Convington koji je iskombinirao 63 poena, na to se nadovezao Simmons s 22 pa su zamaskirali samo 12 poena koje su dobili s klupe, ali i poništili 60 koliko su zajedno stavili Williams i Griffin.

I bez Stepha Curryja, koji je dobio poštedu zbog lakše ozljede, Golden State je prošao preko Orlanda. Kevin Durant ubacio je 21 poen, Green najvećih 20 ove sezone, a Livingston sa 16 učinio da se Curryjev izostanak gotovo i ne osjeti.

“Da je doigravanje, igrao bi”, rekao je Steve Kerr na temu Curry.

Goste je s 20 poena predvodio Vučević, dok je Mario Hezonja dobio pet minuta i pogodio jedini šut za dva.

Sjajnom posljednjom četvrtinom koju su dobili s 43:25 Clevelad Cavaliersi okrenuli su zaostatak od 23 poena s kraja treće četvrtine u Madison Square Gardenu. LeBron James ostao je za asistenciju kratak do triple-doublea s 23 poena i 12 skokova, a ispomoć je imao i Korveru i njegovom 21 poenu.

Jamesu je već u prvoj četvrtini svirana tehnička jer se s njim našao naguravati rookie Frank Ntilikina, priključio se i Enes Kanter, pa je Tyronn Lue malo ohladio stanje na parketu izvadivši sve startere što su Knicksi iskoristili za najvećih +23 u trećoj četvrtini.

“Znao sam da imamo još drugo poluvrijeme”, rekao je James.

“Ali nisam da ću tako rano biti vraćen na klupu u trećoj četvrtini, no osjetio sam da još mogu pomoći momčadi.”

Cavsi su uspjeli donekle limitirati Krištapsa Porzingisa koji je za 20 poena potrošio 21 loptu, dok je za jednu manje Hardaway ubacio 28.