Bogdanović sjajan u preokretu Indiane, Hezonja i Žižić bez minutaže

...
...
Getty Images
Čak 10 utakmica odigrano je noćas na parketima NBA lige, ali samo jedan Hrvat upisao je minutažu.

Bojan Bogdanović bio je važan kotačić u preokretu Indiane Pacersa protiv Chicago Bullsa. Indiana je novu pobjedu upisala velikim preokretom u drugom poluvremenu i sada imaju omjer 14:11 s kojim zauzimaju sedmo mjesto Istočne konferencije.

Bullsi su vodili 16 razlike na kraju prvog poluvremena i činilo se da mirno privode utakmicu prema pobjedi, no nastavak je donio potpuni preokret. Pacerse i ponovno vodio Victor Oladipo s 27 poena, osam skokova i dvije asistencije uz šut iz igre 10/20.

Prvi iza njega bio je naš Bojan Bogdanović koji je u 6/13 šuteva uzeo 17 poena, te dodao dva skoka i tri asistencije.

Zabio je Babo i nekoliko ključnih poena u posljednjim minutama kada su se vraćali u utakmicu. Završilo je 98:96 za Indianu.

Sjajno je još jednom za Bullse odigrao Kris Dunn koji je ovo ljeto pristigao iz Minnesote kao dio razmjene za Jimmyja Butlera. Mladi razigravač ubacio je 18 poena uz šest skokova i isto toliko asistencija. Šut iz igre bio mu je sjajnih 8/14, ali i dalje nedovoljno za pobjedu.

Bullsima je ovo bio jubilarni 20. poraz u 23 utakmice ove sezone nakon čega su uvjerljivo zadnja momčad Istoka.

U susretu Orlanda i Atalante bez minutaže otao je Mario Hezonja. Susret se odlučivao kroz produžetke, a starteri su iznijeli ogroman dio posla. Najbolji je kod Magica bio Fournier s 27 poena, Gordon je dodao 24, a Vučević 22 sa 16 skokova i 4 blokade. Završilo je 110:106 za Orlando.

Također, istu sudbinu podijelili su Ante Žižić i Dario Šarić. Potonji se ozlijedio noćas prije utakmica.