Ne pomaže ni nevjerojatni LeBron: Boston udvostručio vodstvo nad Cavsima

Getty Images
Boston je skočio na 2:0.

Kada vam najbolji igrač u momčadi utakmicu završi uz nevjerojatni triple-double od čak 42 poena, 12 asistencija i 10 skokova, a vi svejedno izgubite susret onda znate da igrate protiv snažne momčadi.

Cleveland Cavaliersi to su sinoć osjetili na svojoj koži i to već po drugi puta u ovoj seriji. Borba još nije gotova, no zasada Boston Celticsi izgledaju mnogo spremnija i čvršća momčad na parketu.

Boston je dotukao Cavse u TD Gardenu uz 107:94 i time poveo s 2:0 i finalu Istočne konferencije, no uglavnom zbog već standardno odlične izvedbe ponajboljeg igrača današnjice, Cavsi su, pogotovo u samom početku, izgledali kao bolja ekipa.

LeBron James otvorio je utakmicu u svom stilu – već nakon prve dionice imao je 21 poen od ukupno 27 koliko je ubacila njegova cijela momčad, a čak je i Boston ostao malo šokiran tim prikazom sile. No ipak, ako su domaćini nešto dokazali u sinoćnjem nastupu onda je to bilo da timski napor ipak pobjeđuje onaj individualni.

Uslijedila je malena klackalica sve do kraja prvog poluvremena. Cavaliersi su držali prednost kroz obje četvrtine, letili i do +11, no na odmor se otišlo uz solidnih +7 za goste (48:55). Nakon toga probudio se i Boston.

Terry Rozier otvara treću dionicu dobrim nizom i budi svoju momčad koja uz njegovih 14 poena preokreće rezultat. U posljednjih 12 minuta utakmice Boston je stigao s vlastitih +7 (84:77), a Cleveland je ponovno bio u problemu.

Iako su pokušavali, povratka više nakon toga jednostavno nije bilo – Boston je posao završio pomalo rutinski, no prije samog kraja nastala je i malena gužva na parketu. J.R. Smith svega četiri minute prije kraja gurnuo je Ala Horforda s leđa, no nije dobio kaznu, a igrači su reagirali i bilo je nešto naguravanja. Ipak, ništa pretjerano strašno nije se dogodilo, a Boston je na kraju slavio.

LeBron James bio je najbolji čovjek kod poraženih i najbolji općenito na parketu uz spomenuti triple-double od 42 poena, 12 asistencija i 10 skokova, a pratio ga je Kevin Love s 22 poena i 15 skokova.

Boston su predvodili Jaylen Brown s 23, Terry Rozier uz 18 te Al Horford s double-doubleom od 15 poena i 10 skokova.