Sjajna Indiana zakočila Cleveland, Bogdanović obranom zaslužio najveće povjerenje

Getty Images
Indiana je povela u seriji protiv Clevelanda, dok domaći teren u prvoj utakmici nisu dali Oklahoma i Houston.

Prema viđenom u prvoj utakmici u Quicken Loans areni Cleveland više nije favorit u seriji protiv Indiane. Pacersi su ogolili sve probleme koje ove sezone ima Cleveland i odmah stekli prednost napravivši break.

O tome kako su Pacersi odigrali, dovoljno je samo reći da Cavaliersi uopće nisu bili u šansi i da su ostali limitirani na 80 poena. Dok je LeBron James “sa strane” gledao zbivanja na početku u prvoj četvrtini, gosti su otišli na 20 razlike i već su tada Clevelandove šanse znatno opale.

Veliki je razlog te Jamesove početne pasivnosti bio i Bojan Bogdanović koji je najboljeg košarkaša današnjice uzeo pod svoje, a imao je i pomoć Jamesova “prijatelja” Stepehnsona koji je na sve načine pokušao uznemiriti Jamesa.

Međutim, Pacersi se nisu dali, čak ni kad su domaćini velikom serijom u završnici treće četvrtine stigli na -7. Utakmica je nekoliko minuta kasnije opet bila u Indianinoj kontroli.

Za to je uvelike zaslužan Victor Oladipo koji je odigrao na all-star razini s 32 poena, dok je Bogdanović participirao najviše od svih igrača Pacersa, čak 39 minuta. Nije ga služio šut, zabio je tek pet lopti od 17 za 15 poena i šest skokova, ali, ponavljamo, i jako dobru obrambenu rolu zbog kojeg mu je trener unatoč šuterskim problemima i dao toliko povjerenje.

James se odmarao tek četiri minute, pa je svoju predstavu zaokružio u 20. triple-doubleom u doigravanju s 24 poena, 12 asistencija i deset skokova, no daleko je to bilo od prave izvedbe vođe Cavaliersa.  Nedostajala mu je prava podrška, Love kao druga napadačka opcija ostao je na samo devet poena. Cleveland tako neće proći Indianu, a James nikad nije ispao u prvom krugu doigravanja niti je do ove utakmice ikad izgubio prvu uopće.

“Gubim 0-1 u prvoj rundi, ali gubio sam i 1-3 u finalu. Stoga sam posljednji kojeg možete pitati kako ću se osjećati u sljedećim danima”, rekao je James.

Oklahoma je obranila domaći teren u prvoj utakmici protiv Ute koja je dugo bila u igri, ali u završnici je Thunder otišao na 18 razlike i prelomio utakmicu u kojoj je George brojao do 36, a Westbrook ga pratio s s 29 poena, 13 skokova i osam asistencija. Goste je predvodio Mitchell s 27.

Najnapetije je bilo tamo gdje se, prema kladionicama, najmanje očekivalo. Minnesota je dugo puhala za vratom Houstonu koji je nekako uspio zadržati glavu u završnici zahvaljujući Jamesu Hardenu i njegova 44 poena, Capela je dodao 24, a kod Wolvesa najefikasniji bio je Wiggins s 18.