Sampaolijeve pretumbacije: Argentina bez Messija imala 2:0, pa primila četiri zgoditka i izgubila

...
...
Twitter.com/Screenshot
Danas su odigrane neke prijateljske utakmice između nacionalnih momčadi.

U Krasnodaru su se susrele Argentina i Nigerija u utakmici koja je završila pobjedom afričkih Super Orlova 4:2. Nigerija je nakon pola sata igre gubila s 2:0 i nekako je bilo “logično” da su Argentinci ti koji su u prednosti.

Gaučosi su poveli preko Banege u 27. minuti, da bi samo desetak minuta kasnije Sergio Aguero povisio na 2:0. Minutu prije odlaska na odmor Kelechi Iheanacho postiže zgoditak za 2:1 i vraća Nigeriji nadu za povratak u susret.

U nastavku su oba izbornika dosta mijenjala, a to je popraćeno s velikim brojem događanja na travnjaku. Točnije, s čak tri pogotka i to sa sva tri u argentinskoj mreži.

Prvo je Arsenalov napadač Alex Iwobi pogodio za 2:2 u 52. minuti, da bi dvije minute kasnije Idowu zabio za preokret afričke reprezentacije. Novim pogotkom Iwobi je u 73. minuti postavio konačan rezultat.

Za Argentinu nije igrao Lionel Messi, ali su šansu dobili Dybala, Aguero, Di Maria, Banega, Perez, Mascherano…

Talijansku sudbinu za dlaku su u južnoameričkim kvalifikacijama izbjegli i Argentinci koji su se jedva plasirali na Svjetsko prvenstvo, ali to izbornika Jorgea Sampaolija nije “otrijeznilo”. Argentinski strateg, naime, nastavio je sa svojim učestalim kombinacijama i promjenama formacija tijekom utakmica.

Tako je danas Argentina u nekim trenucima susreta protiv Nigerije igrala u najmanju ruku čudnih 3-3-3-1, da bi se u pojedinim momentima igrači na terenu našli u 3-5-1-1 formaciji s povratnikom Dybalom u ulozi “desetke”.

Međutim, ništa od toga nije urodilo plodom, a tome svjedoči i rezultat. Također, dojma smo da se ovakvoj Argentini ni s dva Messija ne piše dobro u Rusiji.

Katar je u Dohi protiv Islanda odigrao neriješeno 1:1. Gosti su poveli preko Kjartanssona u 26. minuti, dok je domaćinima remi donio Muntari u 92. minuti.

Kolumbija je s 4:0 u Chongqingu svladala Kinu uz dva gola Borje, dok su jednom mrežu domaćina tresli Pardo i Bacca.

Južna Koreja i Srbija su u Ulsanu odigrale bez pobjednika 1:1. Srbi su poveli preko Ljajića u 59. minuti, no samo tri minute kasnije Koo Ja-Cheol iz penala spašava domaćine poraza.