dinamo-pobijedio-real-za-finale-rijeka-protiv-madrizana-za-trece-mjesto

Dinamo pobijedio Real za finale, Rijeka protiv Madriđana za treće mjesto

...
GNK Dinamo Zagreb
15. memorijalni turnir Mladen Ramljak približava se svom kraju.

Juniori Dinama izborili su finale na jubilarnom 15. izdanju Memorijalnog turnira Mladen Ramljak koji se održava u Zagrebu. Bit će to juniorima Dinama 13. nastup u finalu u povijesti ovog turnira.

U direktnom sudaru za prvo mjesto u skupini A Dinamo je s 2:1 pobijedio madridski Real i u nedjelju će igrati u finalu protiv južnokorejskog Ulsan Hyundai. Finalni ogled se može se pogledati u izravnom prijenosu na HNTV-u od 11:30 sati.

Real je poveo 1:0 pogotkom Zekrija u 16. minuti, no Dinamo je okrenuo rezultat do kraja. Prvo je Špikić izjednačio golom iz jedanaesterca u 37., a pobjedu je osigurao Marin početkom nastavka (44. minuta).

Rijeka je u skupini B ostvarila prvu pobjedu u zadnjem kolu i to protiv Ulsana koji će igrati u finalu. Mulac iz jedanaesterca i Mitrović su pogocima donijeli slavlje Rijeci i nedjeljnu utakmicu protiv Reala za treće mjesto.

15. memorijalni turnir Mladen Ramljak:

Skupina A, 3. kolo: Dinamo – Real Madrid 2:1 (Špikić 37.-11m, Marin 44./Zekri 16.), Austria Beč – Ferencvaros 1:1

Redoslijed: 1. Dinamo 9, 2. Real Madrid 6, 3. Ferencvaros 1, 4. Austria Beč 1

Skupina B, 3. kolo: Rijeka – Ulsan 2:1, Feyenoord – Eintracht 2:0

Redoslijed: 1. Ulsan 6, 2. Rijeka 5, 3. Feyenoord 4, 4. Eintracht 1