Debitirao Nikola Vlašić, Chelsea uhvatio ritam, Kane napokon dočekao rujan

...
...
Poslije Cityja i Liverpoola, odigrani su i preostali susret četvrtog kola engleske Premier lige. Favoriti su bili sigurni u popodnevnim utakmicama, dok je najteži posao imao aktualni prvak, ali ga je odradio sjajno.

Arsenal nije imao previše problema na domaćem terenu protiv Bournemoutha. Postigli su Topnici vrlo rano pogodak i tako stekli dugo čekano samopouzdanje koje ih je vodilo do kraj utakmice i lagane pobjede od 3:0.

Ovoga puta show je ukrao Danny Welbeck koji je poslije ubačaja Seada Kolašinca u šestoj minuti donio prednost domaćem sastavu. U 27. minuti Welbeck je asistirao, a lijep pogodak postigao je Alexandre Lacazette.

Sve je bilo gotovo u 50. minuti kada je Welbeck upisao svoj drugi pogodak nakon što je prethodno zatresao stativu. Trešnjicama je ovo četvrti poraz u nizu i naznaka da Eddija Howea čeka dugačka i teška sezona.

Na King Poweru je gostovao Chelsea. Bila je to sjajna utakmica, prepuna dobrih prilika i uzbuđenja. Aktualni prvaci Engleske su prijetili, kapetan Lisica Wes Morgan je briljirao u obrani, dok su domaćini prijetili iz kontri.

Led je probio Alvaro Morata u finišu prvog dijela kada ga je sjajnim centaršutom poslužio Azpilicueta. Španjolac se samo naklonio i glavom zatresao mrežu za 1:0.

U nastavku se u strijelce protiv bivšeg kluba upisao i N’Golo Kante, a pogodak ide na dušu vratara domaćih Petera Schmeichela. Dugo je putovala lopta, precizno, ali ne snažno, i Francuz je presudio bivšem klubu.

Ipak, nije bilo gotovo jer su se Lisice pokušale vratiti nakon sat vremena igre. Poentirao je Jamie Vardy svojim trećim pogotkom ove sezone, ovaj puta s bijele točke. Tada su se uzburkale strasti, debitirao je Zappacosta, imao čak priliku i za pogotak, no promašio je.

Probao je Craig Shakespeare s uvođenjem Kelechija Iheanacha, ali Chelsea je sačuvao vodstvo i upisao pobjedu, prvu u gostima nakon četiri godine u mjesecu rujnu.

Kako nam je došao rujan, tako je proigrao i Harry Kane koji je danas dvaput tresao mrežu protivnika. Stradao je Everton i to na svom Goodison Parku. Tottenham je bio bolji i već nakon pola sata igre stigao do vodstva kada je Kane zabio iz gotovo nemoguće situacije. Da li je želio centrirati ili je to bio pokušaj prevare vratara – ne znamo – ali bilo je bitno da Spursi imaju 1:0.

Poslije toga u strijelce se nakon odbijanca upisao i Christian Eriksen, da bi početkom nastavka Karamelama presudio Kane drugim pogotkom na susretu.

Dodajmo i to da je bivši Hajdukov krilni napadač Nikola Vlašić debitirao u dresu Evertona. Niksi je u 80. minuti ušao umjesto Gueyea.

Watford je na St. Maryju svladao Southampton s 2:0, dok je Brighton upisao prvu premierligašku pobjedu. Novaci u Premier ligi bili su bolji od West Broma s 3:1.

10.prosinca, 19:07