EFL kup: Mata i Fellaini presudili Tigrovima

...
Getty Images
Manchester United je golovima Mate i Fellainija svladao Hull City u prvoj utakmici polufinala engleskog Liga kupa te tako produljio svoj odličan učinak na devet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

Tigrovi je večeras na Old Traffordu vodio novi trener. Naime, dosadašnjeg v.d. trenera Mikea Phelana zbog serije loših rezultata zamijenio je Marco Silva. Teži zadatak za debitiranje na klupi Hull Cityja Portugalac nije mogao dobiti, međutim prošao je relativno dobro – izgubivši “samo” 1:0.

Crveni vragovi su očekivano dominirali cijelim susretom. U prvom poluvremenu posjed lopte od 71% te 13 pokušaja prema suparničkim vratima nisu bili dovoljni za dolazak u rezultatsku prednost, a ni Hull City nije ostao bez prilika. Fantastičnu šansu propustio je Henrikh Mhkitaryan u 19. minuti kad ga je sjajno proigrao Juan Mata, no Armenac je loptu poslao nebu pod oblake.

Okušao se i Paul Pogba u svom stilu silovitim udarcem iz daljine, ali uz male probleme uspio je Jakupović odbiti loptu u korner. U 31. minuti umalo su gosti šokirali United. Diomande je najbolje reagirao na ubačaj iz slobodnjaka, pucao glavom i pogodio stativu. De Gea je loptu popratio samo pogledom jer ga je uhvatila na krivoj nozi.

Domaći su prednost stekli u 56. minuti, a led je probio Mata. Valencia je poslao centaršut s desne strane, Mkhitaryan pucao glavom, a loptu na drugoj stativi dočekao mali Španjolac i zatresao mrežu samo postavljanjem noge na nju.

Desetak minuta kasnije novu prigodu u redovima Hulla propustio je Diomande nakon što je na ubačaj Meylera loše reagirao te loptu glavom poslao preko vrata. Brz odgovor Uniteda stiže u 73. minuti kada Pogba odličnim udarcem iz slobodnjaka pogađa vratnicu, a konačan rezultat postavlja Marouane Fellaini u 87. minuti zabivši glavom na ubačaj Darmiana.

Uzvratna utakmica odigrat će se na KCOM stadionu 26. siječnja.

Manchester United – Hull City 2:0

Golovi: Mata 56, Fellaini 87

Manchester United (4-2-3-1): De Gea – Valencia, Smalling, Jones, Darmian – Herrera, Pogba – Mata (79. Fellaini), Rooney (59. Martial), Mkhitaryan (71. Lingard) – Rashford

Hull City (4-1-4-1): Jakupović – Meyler, Maguire, Huddlestone, Robertson – Mason – Snodgrass, Henriksen (19. Hernandez), Clucas, Tymon (90+1. Weir) – Diomande (74. Maloney)

Žuti kartoni: / – Maguire