Nakon nule u FA kupu, Liverpool poražen i u EFL kupu

Getty Images
Pogotkom Nathana Redmonda iz 20. minute, nogometaši Southamptona slavili su u prvoj utakmici polufinala engleskog Liga kupa protiv Liverpoola s minimalnih 1:0.

Nakon što je proteklog vikenda Liverpool remizirao s niželigašom Plymouthom u trećem kolu FA kupa, a Jurgen Klopp bio kritiziran zbog velikog broja mladih igrača u početnom sastavu – Nijemac je za prvi susret polufinala Liga kupa protiv Southamptona odlučio ići svim snagama.

Redsi su na travnjak St. Maryja istrčali u svom ponajboljem sastavu izuzmemo li izostanak Philippea Coutinha koji je susret počeo s klupe nakon što je izbivao s terena gotovo više od mjesec dana zbog ozljede.

Vrlo siromašan početak utakmice bez pretjerano velikog posla za oba vratara pretvorio se u zanimljiv susret nakon 15-ak minuta. Prvo je u 18. minuti Forster odličnom reakcijom obranio Firminov volej s ruba kaznenog prostora, da bi se dvije minute kasnije zastresla i mreža – ali ona gostujuća.

Pogrešku estonskog braniča Ragnara Klavana sjajno je iskoristio Jay Rodriguez uposlivši Nathana Redmonda koji utrčava u šesnaesterac i mirnom završnicom matira Kariusa za vodstvo. Mogli su Sveci poduplati svoje vodstvo u 43. minuti, no njemački je vratar ovaj put izašao kao pobjednik i obranio Redmondu zicer iz neposredne blizine.

VIDEO. SOUTHAMPTON – LIVERPOOL 1:0

Liverpool je imao posjed lopte od 60-ak % čitavu utakmicu, ali u vrlo jalov. Tek dva udarca, jedan po poluvremenu, uputili su Kloppovi puleni prema Forsterovima vratima, što je predstavljalo nedovoljnu efikasnost da se vrate u utakmicu.

Niti ulaskom Coutinha u 62. te Origija u 83. minuti nisu Redsi uspjeli spasiti ništa od te utakmice, dok su gosti propustili dvije obećavajuće prigode za zatvaranje utakmice. U 66. je Cedricov udarac otišao par centimetara pokraj okvira vrata, a u 83. je vrlo raspoloženi Redmond pogodio vratnicu, no loptu su u posljednji čas s gol-linije očistili braniči Liverpoola.

Dejan Lovren je odigrao solidnih 90 minuta, a uzvrat ga čeka za dva tjedna na Anfieldu.

Southampton – Liverpool 1:0

Golovi: Redmond 20

Southampton (4-3-3): Forster – Soares, Yoshida, van Dijk, Bertrand – Clasie (74. Hojbjerg), Romeu, Davis (82. Ward-Prowse) – Redmond, Rodriguez (82. Long), Tadić

Liverpool (4-3-3): Karius – Clyne, Lovren, Klavan, Milner – Wijnaldum (62. Coutinho), Leiva, Can – Lallana, Sturridge, Firmino (83. Origi)

Žuti kartoni: Tadić, Rodriguez – /