Hajdukovi juniori osvetili kadete protiv Dinama u finalu Kupa

Robert Matić / hajduk.hr
Nakon što je Dinamo slavio u kadetskom uzrastu u finalu Hrvatskog nogometnog kupa, splitski Hajduk uzvratio je drugom pobjedom dana u juniorskoj konkurenciji.

Odigrane su finalne utakmice Hrvatskog nogometnog kupa u kadetskog i juniorskog konkurenciji, a po jednom su slavili Dinamo i Hajduk. Zanimljivo, u sva tri današnja susreta, momčad koja je povela, na kraju je bila poražena.

Dinamovi pioniri uspješniji s igračem više

U finalu kadetskog Kupa, vrlo rano poveli su Splićani. Igrala se 5. minuta susreta kada je Šego odradio sjajan solo prodor, prošao je kroz obrambene igrače Dinama i pogodio suprotni kut za vodstvo Bijelih. Ipak, u 20. minuti, Blagaić je srušio Ernsta u kaznenom prostoru, a precizan s bijele točke bio je Pršir koji je postavio 1:1, rezultat s kojim se otišlo i na odmor.

Prava noćna mora za Splićane u prvih deset minuta nastavka. Prvo je Kreković zbog dugog jezika dobio izravni crveni karton, da bi Marin sjajno pogodio iz slobodnog udarca, kojeg je i sam izborio, za 2:1 vodstvo Modrih. S igračem manje, Hajduk preuzima inicijativu, a poslije ubačaja Palaverse, Blagaić je poravnao na 2:2 u 57. minuti.

Na kraju, do zasluženog osvajanja Kupa stižu zagrebački nogometaši u 63. minuti kada je Šipoš iz blizine bio precizan za konačnih 3:2.

Dinamo – Hajduk 3:2

Golovi: Pršir (p) 21, Marin 49, Šipoš 63 – Šego 5, Blagaić 57

Dinamo: Josipović, Hrvoj, Čolina, Jelenić, Leš, Krizmanić, Kapitanović, Ernst, Šipoš, Pršir, Marin

Hajduk: Baždarić, Vušković, Karabaitć, Ševelj, Radić, Čuić, Kreković, Brnić, Bajić, Blagaić, Šego (još su igrali: Palaversa, Rončević, Šarić)

Hajduk do juniorskog Kupa poslije lutrije jedanaesteraca

Finale juniorskog Kupa započelo je ranim vodstvom Zagrepčana koji su već u 4. minuti susreta stigli do prednosti od 1:0. Budalić je izgubio loptu, Špikić je dao paralelnu u sredinu, a Ćuže je siguran za Dinamovo vodstvo. U 17. minuti bilo je 1:1 kada se Teklić na desnoj strani izborio za prostor, ubacio, a Hudaćek je iz voleja postigao autogol za izjednačenje.

Na početku drugog dijela igralo se dinamično, a onda je igra obje momčadi naglo pala pa se na prve prave prilike trebalo pričekati do zadnjih deset minuta. U 81. minuti, Hajduk je okrenuo na 2:1 kada je asistenciju Ćurića iskoristio Delić. Ipak, minutu kasnije, Skorup je igrao rukom te je sudac Zebec pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Đurasek.

Utakmica je završila rezultatom 2:2 pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca, a u tom dijelu briljirao je Hajdukov vratar Matijaš koji je uspio obraniti čak dva pokušaja Modrih te se Hajduk okitio naslovom u finalu juniorskog Kupa.

Hajduk – Dinamo 2:2 (6:4 p)

Golovi: Hudaćek (ag) 17, Delić 81 – Ćuže 4, Đurasek (p) 83

Hajduk: Matijaš, Budalić, Čančar, Barišić, Batarelo, Nejašmić, Pasariček, Ćurić, Skorup, Teklić, Rakić (još su igrali: Delić, Krajina, Simonović)

Dinamo: Kotarski, Hudeček, Gjira, Stanić, Briški, Čuić, Dadić, Knežević, Ćuže, Đurasek, Špikić (još su igrali: Pranjić, Markota, Zenko)