Hajduku lutrija jedanaesteraca protiv Lokomotive: Splićani prvi finalisti Kupa

Nogometaši Hajduka izborili su finale hrvatskog Kupa nakon što su u Kranjčevićevoj bili bolji od Lokomotive poslije izvođenja jedanaesteraca.

Prvi finalist Hrvatskog nogometnog kupa je – Hajduk iz Splita! Nogometaši koje trenira Željko Kopić u prvom polufinalnom ogledu pobjedom nad Lokomotivom nakon jedanaesteraca osigurali su nastup u finalu.

Strijelci su tijekom 120 minuta igre bili Majstorović u 54. i Barry u 59. minuti. Udarce s bijele točke za Lokomotivu su promašili Majer i Musa, dok je Bašiću udarac obranio Šemper.Pogodak vrijedan finala postigao je kapetan Hajduka Josip Radošević u 5. seriji.

Uvodno ispitavanje snaga između Hajduka i Lokomotive trajalo je deset minuta, a onda je viđeno prvo pravo uzbuđenje. Said je s loptom ušao u domaći šesnaesterac , tamo ga je očito srušio Majstorović, no za glavnog arbitra utakmice Ivana Bebeka to nije bio prekršaj za kazneni udarac.

Pogledajte kako je Bebek teško oštetio Hajduk za kazneni udarac (VIDEO)

U 20. minuti Hajduk zabija svoj prvi gol na utakmici, a strijelac je Mijo Caktaš, ali pogodak mu je opravdano zbog zaleđa poništio prvi pomoćnik Petrović. Četiri minute kasnije Borja Lopez zatresao je gredu Šemperovih vrata nakon njegove loše reakcije na udarac Bašića.

I kod ove situacije Bebek je zakazao, ostaje dojam da je trebao suditi prekršaj Saida na vrataru Lokmotive prethodno udarcu Lopeza.

Lokomotiva se kvalitetno branila, dok je Hajduk bio konkretniji u ovoj utakmici, pa je tako dominacija gostiju nastavljena i dalje. U 40. minuti mladi Šemper spašava domaće nakon udarca Gyurscoa, da bi tri minute kasnije Saidov neometani udarac glavom prošao pokraj domaćih vrata.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, a koliko su hajdukovci bilo bolji govori i podatak da nijednom igrači Gorana Tomića nisu zapucali prema vratima Karla Letice. Hajduk je s druge strane uputio 8 udaraca, od toga četiri u okvir domaćih vrata.

Ipak, u nastavak Lokosi ulaze dosta hrabrije i konkretnije u napadu. Nakon nekoliko izlazaka u kontru i polukontru stižu u vodstvo iz svog prvog udarca u okvir. Majer je izveo jedan slobodan udarac na desnoj strani, a na drugoj vratnici najviši je bio Majstorović i pospremio loptu u 54. minuti u mrežu za 1:0.

Nije dugo trajalo zagrebačko slavlje, jer je već počelo ono splitsko. U 59. minuti lijepu akciju Fomitschowa i Gyurscoa mirnom završnicom u Šemperovu mrežu pospremio je Hamza Barry za 1:1.

U 72. minuti Hajduk je imao stopostotnu priliku za zaključenje ovog dvoboja. Nakon ubačaja Juranovića očajno je reagirao domaći vratar, a mladi Franko Kovačević ostao sam na pet metara te promašio prazna vrata. Šest minuta kasnije Bašić je ubacio na drugu stativu iz kornera, lopta se odbila na peterac do Saida, a njegov udarac u posljednji trenutak uspio je blokirato Majstorović.

Svoju mat-priliku imali su i nogometaši Lokomotive kada su u 87. minuti izašli u dobru kontru. Musa je ostao u obećavajućoj situaciji, ali suviše traljav udarac otišao je pokraj vrata.

Uslijedili su produžeci bez pogodaka, pa se pobjednika tražilo kroz lutriju jedanaesteraca. Prvi su udarce s bijele točke izvodili igrači Hajduka, a pogađali su Caktađ, Said, Filip i Radošević, dok je Bašiću Šemper obranio.

Kod Lokosa precizni su bili tek Ivanušec i Havojić, dok su Musa i Majer promašili.

Dinamo i Rijeka svoj će put do finala tražiti u okršaju 04. travnja u 17 sati na Maksimiru. Finalni okršaj za “Rabuzinovo sunce” na rasporedu je 23. svibnja (20 sati) u Vinkovcima.

Hrvatski nogometni kup, polufinale:

Lokomotiva – Hajduk 1:1 (3:5)

Golovi: Majstorović 54 – Barry 59

Jedanaesterci: Caktaš – 0:1, Majer – 0:1, Said – 0:2, Ivanušec – 1:2, Bašić – 1:2, Musa – 1:2, Filip – 1:3, Havojić – 2:3, Radošević – 2:4

Lokomotiva: Šemper – Karačić, Majstorović , Kolinger, Musa – Knežević (Chago 46′ – Burić 120′), Šunjić, Ivanušec – Kastrati (Havojić 75′), Majer – Krstanović

Hajduk: Letica – Juranović, Savvas, López, Fomitschow (Filip 79′) – Barry (58′) (Kožulj 110), Radošević, Bašić – Gyurcsó (Kovačević 69′), Said, Caktaš

14.lipnja, 17:47