Riječani u nastavku slomili Goricu i osigurali plasman u četvrtfinalu Kupa

...
...
nk-rijeka.hr
Branitelj naslova Rijeka slomio je otpor domaćina iz Gorice početkom nastavka te tako kao posljednji sudionik izborio pravo nastupa u četvrtfinalu Kupa.

Hrvatski prvak dočekao je ovaj susret u vrlo negativnom nizu. Uoči reprezentativne stanke upisali su četiri poraza i u neku ruku ovo im je bio veliki ispit u kojem je Matjaž Kek trebao pokazati je li uspio oživjeti atmosferu u svojoj momčadi.

U uvodnim minutama susreta činilo se da će Rijeka imati problema. Prvih 15-ak minuta Gorica je disciplinirano držala obranu te uz zgusnutu sredinu terena otežavala protivniku put do svojih vrata. Tek u 17. minuti prvi put prijete gosti; Črnic je probio lijevu stranu, a njegov udarac brani Kahlina. U nastavku iste akcije Pavičić je tukao visoko iznad domaćih vrata.

Uvjeti na Gradskom stadionu u Gorici nisu bili savršeni. Jak vjetar i iznimno niska temperatura otežavala je nogometašima da pokažu kvalitetniji nogomet od onog kojeg smo imali prilike vidjeti.

Zatresli su domaći mrežu Prskala u 35. minuti; Šipoš je tukao s ruba kaznenog prostora i pogodio, ali pomoćni sudac je opravdano podigao zastavicu i signalizirao zaleđe. I u samoj završnici nesigurnosti u gostujućoj obrani. Žutić se najbolje snašao nakon velike gužve i pucao, ali Prskalo nije morao intervenirati.

Prvih 45 minuta igre s kojom Matjaž Kek nije mogao biti zadovoljan zaokružio je Alexander Gorgon koji je u nadoknadi umalo postigao vodeći pogodak, ali je bio za malo kratak na ubačaj Črnica.

Međutim, slovenski strateg na riječkoj klupi očito je dobro odradio svoj posao na kratkom odmoru, pa je njegova momčad u nastavak krenula znatno jače i bolje. Veliku prigodu imali su već u 51. minuti kada je Pavičićev pokušaj u posljednjim trenucima zaustavio Jančetić.

Konačno, otpor domaćina slomljen je u 57. minuti, a strijelac je bio Domagoj Pavičić. Većinu posla obavili su Kvržić, koji je prošao po desnoj strani, te Gavranović koji je dobro zadržao loptu u srcu domaće obrane te je povratno proslijedio veznjaku Dinama koji je na posudbi u redovima hrvatskog prvaka.

Pogodak je samo bio dodatan vjetar u leđa nogometašima u bordo dresovima koji su nastavili biti opasni pred vratima Kahline. Gorica je sve teže dolazila do prigoda, pa i do posjeda lopte, dok je težište igre prebačeno bliže njihovim vratima. Tukao je Gavranović u 79. minuti ravno u Kahlinu, da bi dvije minute kasnije švicarski napadač zabio za udvostručenje vodstva na asistenciju Mavriasa.

Rijeka se tad u potpunosti razigrala, a u 84. minuti iz daljine konačnih 3:0 postavio je Zoran Kvržić, ofenzivac gostiju koji je danas, navodno, potpisao novi ugovor s hrvatskim prvakom.

Rijeka će u četvrtfinalu gostovati u Zaprešiću protiv Intera. Dinamo je domaćin Istri, Osijek dočekuje Hajduk, a Rudeš će igrati protiv Lokomotive. Te utakmice igraju se već za dva tjedna.