Slaven upisao prvu pobjedu sezone, Inter se vratio porazima

Slaven Belupo i Inter-Zaprešić odigrali su zaostalu utakmicu četvrtog kola.

Slaven Belupo i Inter-Zaprešić odigrali su zaostali susret četvrtog kola HT Prve lige na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici ovog popodneva, a Farmaceuti su napokon upisali i prvi trijumf sezone.

Podsjećamo, Slaven je dosada poražen od Dinama, a protiv Istre 1961, Gorice, Osijeka i Hajduka su upisali remije.

Nije niti Interu lako. Div iz predgrađa loše je krenuo i upisao teške poraze od Lokomotive i Rijeke, no onda i zaredao tri pozitivna rezultata pobjedama nad Goricom i Rudešom te remijem s Hajdukom.

Ipak, danas su završena dva niza – Slaven je stao na kraj onom crnom bez pobjeda, a Inter se nažalost po njih vratio porazima.

Domaćin je bio nešto bolja momčad kada se sve zbroji i oduzme, no svoju su dominaciju pokazali većinski samo u prvoj dionici susreta. Slaven je oštro krenuo i uspio povesti pogotkom Mendyja u 41. minuti.

No, drugih 45 minuta sitaucija se skroz preokrenula i gosti su preuzeli inicijativu. Ipak, ponovno su prvi primili pogodak u 66., samo da bi na kraju uspjeli smanjit na završnih 2:1 svega pet minuta nakon toga.

Visjela je malo ta pobjeda Podravaca posljednjih minuta, no na kraju su ipak i upisali taj prvi trijumf tekuće kampanje.