Copa Del Rey: Dva gola Livaje u pobjedi nad Atletico Madridom

...
...
Getty Images
Atletico Madrid i Las Palmas odigrali su uzvratni susret osmine finala Copa Del Reya.

Atletico Madrid gotovo je prosuo prednost iz prve utakmice protiv Las Palmasa u osmini finala Copa Del Reya. Iako su dva puta vodili, Las Palmas se stalno vraćao i na kraju upisao pobjedu 2:3 u završnici susreta.

Gosti su prvi zaprijetili preko Tanausua u 10. minuti, no njegov je udarac otišao iznad grede. Osam minuta kasnije odgovorili su domaćini, ali Koke nije bio dovoljno precizan i njegov udarac prolazi malo pred lijeve vratnice.

U periodu od 20. do 25. minute Atletico je tri puta bio u prilici načeti mrežu gostiju. Dva je puta Raul dobro reagirao i zaustavio udarce domaćina, a jednom je Griezmann prebacio vrata.

U 32. minuti dobar udarac glavom uputio je Livaja, no njegov je udarac krajnjim naporom zaustavio Moya.

U drugom dijelu obje su momčadi bile konkretnije nego u prvih 45 minuta. U 49. minuti Griezmann je donio vodstvo Atleticu pogotkom iz neposredne blizine, a asistirao mu je Gaitan.

Na odgovor gostiju čekalo se osam minuta, a strijelac je bio Livaja. S desne strane kaznenog prostora vrlo je lijepo pogodio suprotni kut domaćih vrata i poravnao rezultat. No, već u 61. minuti Madriđani su opet bili u prednosti, a strijelac drugog gola Atletica bio je Correa.

Nakon 12 minuta odlične igre, obje su momčadi usporile. Na prvu pravu priliku čekalo se do 89. minute, kada je Livaja postigao svoj drugi pogodak na utakmici, ovaj puta po sredini gola. U trećoj minuti sudačke nadoknade konačnih 2:3 postavio je Garcia.

Iako je Las Palmas ostvario pobjedu, prolaz u četvrtinu finala ostvario je Atletico Madrid zbog 0:2 pobjede u prvoj utakmici.