Favoriti slavili u Kupu: Messi uništio Celtu, Rakitić zabio

Viva Barca
Nije bilo iznenađenja u Kupu Kraljeva u Španjolskoj.

Espanyol, Sevilla i Barcelona izborili su četvrtfinale španjolskog domaćeg Kupa Kraljeva.

Espanyol je prvotnu utakmicu kod kuće izgubio s 2:1, no sada su na gostovanju upisali glatku pobjedu od 2:0 te tako prošli pored “malenog” Levantea, a oba pogotka zabili su u prvih 45 minuta igre.

Prvi pogodak došao je u 14. minuti prek Lea Baptiste, a priču je preokrenuo i završio Gerard Moreno već u 34. minuti. Nakon toga, golova više nije bilo te su Katalonci prošli dalje.

Sevilla je također vrlo rano spriječila bilo kakva iznenađenja u Kupu te je uz 4:1 unutar dva susreta izbacila niželigaša iz Segunde, Cadiza.

Wissam Ben Yedder započeo je pogotkom u 31. minuti, a na 2:0 ubrzo povisuje Correa. Gosti su ipak postigli utješni pogodak u 86. minuti susreta, a njega postiže Alvaro Garcija.

Barcelona je dotukla Celtu Vigu u utakmici koja je trebala biti najneizvjesnija od sve tri.

U prvom poluvremenu Katalonci su već imali 4:0 prednosti nakon “blitzkriega” i briljantnosti Lionela Messija, koji je u razmaku od nekoliko minuta postigao dva pogotka i podijelio fantastičnu asistenciju.

Prvi pogodak stiže u 13. minuti, a drugi već dvije minute poslije toga, u 15., oba asistirana od brzonogog Jordija Albe, samo da bi u 28. minuti dvojica igrača zamijenila uloge, a ovog puta Španjolac postiže pogodak na asistenciju Argentinca.

Za 4:0 udarao je Suarez nakon pogreške gostujuće obrane.

Na kraju, u umirućim trenucima utakmice, Dembele je upisao svoju prvu asistenciju nakon povratka na terene i to odličnim nabačajem iz kuta, točno na glavnu potpuno nečuvanog Ivana Rakitića, koji fantastično posprema loptu glavom u mrežu za završnih 5:0.