18:30
16:15
12:00
Atletico demolirao Sevillu

Najzanimljivija utakmica 28. kola španjolske La Lige odigrana je na Vicente Calderonu gdje je domaći Atletico Madrid dočekao Sevillu. Derbi između četvrtoplasirane i trećeplasirane momčadi koje vole brz i dinamičan nogomet bio je prava poslastica za sve one koji vole ovaj sport.

Međutim, ovoga puta nedostajalo je napetosti jer je domaća momčad s lakoćom stigla do sva tri boda. Naime, nogometaši Diega Simeonea veći dio utakmice izgledali su nadmoćno te se gosti nisu uspjeli niti približiti vratima Slovenca Oblaka.

U prvom poluvremenu postignut je tek jedan pogodak, a djelo je Godina u 37. minuti. Domaći stoper sjajno je reagirao na ubačaj Griezmanna i glavom je pogodio za 1:0.

Upravo je francuski napadač bio strijelac pogotka za 2:0 u 62. minuti susreta. Mercado je napravio nepromišljen prekršaj na Gameiro, a s 20-ak metara iz slobodnog udarca Griezmann je bio nepogrešiv.

Sve nade za gostujuću momčad nestale su u 77. minuti kada je Koke postigao pogodak za 3:0, dok je Correa u 85. minuti postavio konačnih 3:1 i tako, barem malo, ublažio poraz Sampaolijeve momčadi.

Real i Barca nastavljaju utrku

Ako je utakmica na Vicente Calderonu bila najzanimljivija, onda je ona odigrana na San Mamesu odmah iduća na redu. Naime, u nekim trenucima i “ratnička bitka” vodila se između Athletic Bilbaa i Real Madrida da bi, na kraju, gosti iz glavnog grada uspjeli stići do punog plijena.

Gosti su u vodstvo stigli preko Benzeme u 25. minuti, asistirao je Ronaldo nakon što je izbjegao zaleđe na sjajnu dugu loptu Casemira. S minimalnom prednosti Reala otišlo se i na odmor.

Athletic Bilbao Real Madrid
laliga.es

U drugom dijelu bude se i domaći te u 65. minuti napokon dolaze do zasluženog izjednačenja. Nakon prodora WilliamsaGarcia je spustio loptu za Aduriza koji glavom pogađa iz peterca za poravnanje rezultata.

Ipak, samo tri minute kasnije Casemiro je bio strijelac za Real. Kroos je izveo korner, Ronaldo prebacio na drugu stativu, a brazilski veznjak neometan je pogodio za novi trijumf madridske momčadi.

Svakako treba pohvaliti sjajnog Williamsa u domaćim redovima te gostujućeg vratara Navasa koji se iz tragičara, u prethodnih nekoliko utakmica, promaknuo skoro do heroja u ovoj utakmici.

Posljednja utakmica ovog kola odigrana je na Camp Nou gdje je Barcelona s igračem više uspjela slaviti protiv Valencije.

Unatoč početkom pritisku domaće momčadi, gosti su u vodstvo stigli preko Mangale u 29. minuti. Korner je izveo Parejo, a gostujući branič sjajno se oslobodio statičnog Rakitića i matirao nemoćnog Ter Stegena za šok na Camp Nou.

Bilo je potrebno tek pet minuta da Barcelona odgovori na “let Šišmiša“, a strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Suarez. Brazilac Neymar izveo je aut i uposlio Urugvajca koji se našao sam pred Alvesom i pogodio suprotni kut gostujućih vratiju.

Deset minuta kasnije, Mangala je srušio Suareza u kaznenom prostoru, zaradio je drugi žuti i omogućio domaćoj momčadi da povede. Precizan s bijele točke bio je Messi i sve je ukazivalo na to da će Barcelona na odmor otići s prednosti.

Barcelona Valencia
laliga.es

Ipak, već u idućem napadu, Valencia je uspjela stići do izjednačenja, a pogodak poslije sjajnog kontranapada postigao je Munir, Barcelonin igrač na posudbi u Valenciji.

S igračem, trebao je to biti lagan posao za Barcelonu u drugom dijelu, ali domaća momčad pomučila se protiv oslabljenog protivnika. Međutim, Messi u 52. te Gomes u 89. minuti postavili su konačnih 4:2..

Kako su igrali Hrvati

Duje Čop, Sporting Gijon – Zbog žutih kartona nije sudjelovao u visokoj domaćoj 3:1 pobjedi protiv Granade.

Alen HalilovićLas Palmas – Ušao je u 82. minuti u domaćem 1:0 slavlju protiv Villarreala.

Mateo Kovačić, Real Madrid – Svih 90 minuta, tijekom 2:1 pobjede na San Mamesu, proveo je na klupi.

Marko Livaja, Las Palmas – Domaću 1:0 pobjedu protiv Villarreala odgledao je s klupe.

Luka Modrić, Real Madrid – Odigrao je 62. minute u gostujućem 2:1 slavlju kod Athletic Bilbaa.

Ivan Rakitić, Barcelona – Odigrao je 65. minuta u domaćoj 4:2 pobjedi protiv Valencije.

Šime Vrsaljko, Atletico Madrid – Napustio je igru već u 2. minuti susreta protiv Seville (3:0) te će propustiti reprezentativne obaveze.