Kovačić asistent u pobjedi Reala, Tottenham s pola snage preko APOEL-a

...
...
Getty Images
Završena je i grupa H večerašnjim susretima.

Grupa H odavno je rješena stvar, no danas su momčadi odradile formalnosti i počastile nas vrlo dobrim utakmicama tijekom večeri. Real iz Madrida ugostio je Borussiju Dortmund te u vrlo zanimljivoj utakmici ipak slavio s 3:2.

S druge strane, vodeća momčad skupine, Tottenham Hotspur, rutinski je odradila svoje domaćinstvo i pobijedio APOEL s 3:0.

Iako se na papiru više ništa nije moglo promijeniti, prve dvije momčadi, odnosno momčadi koje prolaze u nokaut fazu, nisu mogle promijeniti svoje položaje bez obzira na rezultat, posebna je pozornost bila na utakmici na Santiago Bernabeuu.

Borussija je trenutno van forme, a slično se možda može i reći za Real koji također hvata rezultate u domaćem prvenstvu. Ipak, sudar ovih dvaju momčadi pokazao nam je kako je to kada se susreću ekipe koje obožavaju zabijati mnogo golova.

Španjolci su malo rotirali, što je iskoristio i naš Mateo Kovačić, koji je utakmicu počeo od samog početka te izašao u 58.

Kraljevi su zagrizli od prve minute, a zamjene su se odlično snašle na širokom travnjaku španjolskog giganta. Sve je krenulo već u osmoj minuti kada Cristiano Ronaldo probija lijevi bok Nijemaca, šalje odličnu loptu u dubinu do Isca, a mladi Španjolac fantastičnim prvim dodirom proslijeđuje “baklju” svom sunarodnjaku te Mayoral upisuje svoj prvi gol u Ligi prvaka i to u svom debiju u natjecanju.

Drugi pogodak Los Blancosa stigao je brzo nakon toga, a u srcu svega bio je Mateo Kovačić koji namješta loptu Ronaldu, a potonji maestralnim udarcem para mrežu i novi rekord u Ligi prvaka. Naime, ovim golom Portugalac je postao jedini igrač u povijesti koji je zabijao pogodak u svakoj utakmici grupne faze turnira.

Nakon inicijalne bure Madriđana, oživio je i Žuti Zid, a s njime i momci iz Dortmunda. Pred sam kraj poluvremena, Aubameyang uspješno smanjuje na 2:1, samo da bi isti igrač u nastavku, već nakon odmora, u 49. potpuno poravnao stvari.

Dugo smo ostali tako na tih 2:2, samo da bi utakmicu prelomio Lucas u samom završetku. U 81. minuti nakon niza loših čišćenja – kako vratara, tako i braniča, lopta se otkotrljala do Lucasa koji su dobrim udarce šalje u mrežu za završnih 3:2 i pobjedu Kraljeva.

U drugom susretu večeri, Tottenham je ugostio APOEL te s pola snage odradio utakmicu te u isto vrijeme odmorio ključne igrače za nastavak domaćeg natjecanja u Engleskoj.

Vodeća momčad skupine pitanje pobjednika riješila je već u prvom poluvremenu.

Fernando LlorenteSon Heung-Min tukli su za 2:0 prije odmora, samo da bi na kraju, u samom završetku susreta, N’Koudou matirao goste u 80., koji su s tri komada u svojoj mreži napustili Wembley i europsko natjecanje kao posljednja momčad grupe uz samo dva osvojena boda.

10.prosinca, 19:07