Lutrija jedanaesteraca odlučila: Španjolska U-17 novi je prvak Europe!

uefa.com
Prvi puta u povijesti neka je reprezentacija osvojila tri naslova europskog prvaka u kategoriji do 17 godina. Dame i gospodo, Španjolska U-17 novi je prvak Europe!

I to na koji način je mlada Furija došla do naslova europskog prvaka. Vodili su Englezi sve do šeste minute sudačkog dodatka drugog poluvremena, da bi se u španjolskog junaka prometnuo mladi napadač Villarreala Nacho Diaz i pogodio za izjednačenje, odnosno odlazak prema lutriji jedanaesteraca.

Naslov su tako svojim vršnjacima engleski nogometaši predali na način da su dvojica njihovih reprezentativaca promašila svoje prilike s bijele točke. Prvo je pri rezutlatu 2:1 za Španjolsku Brewster pogodio vratnicu, da bi već u sljedećem pokušaju da izjednače, stoper Manchester Cityja Joel Latibeaudiere poslao loptu u posljednji red tribina varaždinskog stadiona.

Ipak, nije to na početku izgledalo tako loše od strane Engleza. Poveli su u 18. minuti sjajnim pogotkom Hudsona-Odoija nakon što je u solo-prodoru prošetao španjolskom obranom.

Izjednačenje je donio Mateu Morey u dvadeset minuta kasnije poslije lijepe kombinacije u kojoj engleska obrana nije imala šanse. Bila je to akcija u tri poteza koju je u konačnici završio s pet metara Barcelonin desni bek.

Za novo vodstvo za mlade selekcije Gordog Albiona pogodio je fenomenalno Phil Foden. Veznjak Građana primio je loptu na dvadesetak metara, silovito potegao i pogodio neobranjivo u donji desni kut španjolskog čuvara mreže.

Gubitak vodstva u posljednjim sekundama regularnog dijela bio je poguban za Englesku, koja je mentalno slomljena ušla u lutriju jedanaesteraca i konačno pala na ispitu koncentracije.

Španjolska – Engleska 2:2 (4:1-11m)

Golovi: Morey 38, Diaz 80+6 – Hudson-Odoi 18, Foden 58

Jedanaesterci: 0:1 – Barlow, 1:1 – Ruiz, 2:1 – Morey, 2:1 – Brester (vratnica), 2:1 – Latibeaudiere (promašaj), 3:1 – Sergio Gomez, 4:1 – Victor Garcia

Španjolska (4-3-3): Fernandez – Morey Bauza, Sanmartin, Garcia, Miranda – Blanco (60. Alonso), Moukhliss Agmir (78. Diaz), Gomez Martin – Orellana Gomez (56. Beitia), Ruiz, Torres

Engleska (4-3-3): Bursik – Guehi, Latibeaudiere, Panzo, Gibson – McEchran, Foden (80. Loader), Denny – Sancho (80+3. Vokins), Brewster, Hudson-Odoi (76. Barlow)

Žuti kartoni: Blanco, Miranda, Morey, Fernandez – Latibeaudiere, Panzo