Preokret Engleza protiv Slovačke za prvo mjesto u skupini

...
Getty Images
Mlada reprezentacija Engleske pobjedom protiv Slovačke zasjela je na čelnu poziciju skupine A.

Nakon jalovog remija protiv Švedske na otvaranju Europskog prvenstva za nogometaše do 21 godine u Poljskoj, mlada reprezentacija Gordog Albiona svladala je u Kielceu vršnjake iz Slovačke s 2:1 u drugom kolu skupine A.

Ovo je Englezima prva pobjeda na prvenstvu i velik korak ka plasmanu u polufinale.

Za fantastičan preokret bilo im je dovoljno točno 11 minuta, a igrom u prvom poluvremenu djelovalo je da im ni tri utakmice ne bi bile dovoljne za tri boda protiv Slovaka.

Pogodak koji je upotpunio preokret i donio sva tri boda postigao je veznjak Southamptona Nathan Redmond u 61. minuti. Opalio je 23-godišnjak sjajno s ruba kaznenog udarca nakon asistencije klupskog kolege Jamesa Warda-Prowsea.

Inače, Slovaci su bolje otvorili ovaj susret, igrali lijep i izravan nogomet u prvom poluvremenu, a takav otvoreni pristup donio im je nagradu i vidu vodećeg pogotka koji je postigao nogometaš Vitorie Plzen, Martin Chrien.

Međutim, u drugom poluvremenu kao da je na travnjak u Kielceu istrčala neka druga momčad. Stoga je u 56. minuti Alfie Mawson iskoristio svoju šansu najbolje se snašavši u petercu te iz drugog pokušaja poentiravši pokraj vrlo dobrog slovačkog vratara Chovana.

Njegov kolega s druge strane, treći najskuplji golman u povijesti svjetskog nogometa, Jordan Pickford, u samoj završnici prvog poluvremena istaknuo se odličnom intervencijom nakon silovitog udarca s distance Jaroslava Mihalika.