Mandžukić golom i asistencijom odveo Juventus u četvrtfinale kupa

Getty Images
Juventus se pobjedom nad Atalantom plasirao u četvrtfinale talijanskog kupa.

Ponajbolji igrač domaće momčadi bio je Mario Mandžukić koji je prvo asistirao za vodeći pogodak, a zatim se i sam upisao u strijelce.

Sve je počelo sredinom prvog poluvremena kada je hrvatski napadač lijepo dodao za Dybalu, a on je silovitim udarcem lijevicom pogodio iza leđa nemoćnog Berishe.

Desetak minuta kasnije uloge su zamijenjene, u 34. minuti Juventus je krenuo u kontru te u par dodavanja došao pred gostujući kazneni prostor gdje dupli pas odigravaju Dybala i Mandžukić koji iskosa pogađa suprotan kut gola za 2:0 s kojima se otišlo na odmor.

Nastavak je donio opasniju Atalantu koja je u 72. minuti uspjela smanjiti kada je Konko na asistenciju Petagne prevario Norberta Neta i time unio dodatnu neizvjesnost u utakmicu.

No, samo tri minute kasnije Allegrijeva momčad ponovno zabija, ovoga puta s bijele točke odakle je u 75. minuti najstrožu kaznu realizirao Miralem Pjanić.

Atalanta se pobrinula da Juventus do zadnje minute strepi za prolaz u regularnom dijelu jer je u 81. Latte Lath uspio izigrati Barzaglija i plasirati loptu kraj inače zamjenskog vratara na domaćem golu, a već u idućem napadu lako je moglo doći i do izjednačenja da je Petagna bio precizniji.

Juventus je na kraju uspio sačuvati 3:2 te se plasirao u četvrtfinale gdje ga čeka bolji iz susreta Milana i Torina koji se igra sutra.

Napomenimo kako je Marko Pjaca ušao kao zamjena za Dybalu u 62. minuti, ali u pola sata provedenih na terenu nije uspio ostvariti konkretniji učinak.

Juventus – Atalanta 3:2

Golovi: Dybala 22, Mandžukić 34, Pjanić 75 (p) – Konko 72, Latte Lath 81

Juventus (4-3-1-2): Neto – Lichtsteiner, Rugani, Barzagli, Asamoah – Rincon, Hernanes, Marchisio (46. Sturaro) – Pjanić (81. Bonucci) – Dybala (62. Pjaca), Mandžukić

Atalanta (3-5-2): Berisha – Toloi, Caldara, Masiello – Conti, Freuler, Grassi (60. Latte Lath), Spinazzola, Kurtić (46. Konko) – Petagna, D’Alessandro (82. Gomez)

Žuti kartoni: – / Grassi, Toloi, Latte Lath, Freuler