Napoli s dvojicom Hrvata lako protiv Spezije

Getty Images
Napoli je u osmini finala talijanskog kupa kod kuće bez većih poteškoća došao do pobjede nad drugoligaškom Spezijom.

Napuljska momčad je prije samo tri dana u sklopu Serie A na istom terenom u posljednjim trenucima uspjela preokrenuti rezultat i doći do vrijedne pobjede nad Sampdorijom.

Danas je rano došla u vodstvo, već u trećoj minuti Zielinski je započeo akciju sa svoje polovice, a zatim je  i okončao pogotkom nakon kojeg se činilo da će Napoli i s pola snage do lake pobjede.

Gosti su uzvratili golom Piccola u 35. minuti i time pokazali da, iako nastupaju u rangu niže, ipak nisu toliko lak plijen.

Na odmor se otišlo s 1:1, a Sarrijeva momčad je u nastavku u razmaku od dvije minute  uspjela osigurati prolaz.

Prvo je Giaccherini u 56. minuti postigao lijep pogodak za povratak Napolija u vodstvo koje je minutu kasnije povećao Gabbiadini na konačnih 3:1.

Zanimljivost ove utakmice bila su dva Hrvata u početnih jedanaest domaće momčadi. Ivan Strinić zapaženo je odigrao do 78. minute kada ga je zamijenio Hysaj, a Marko Rog u svom prvom startu u više je navrata opasno zaprijetio gostujućem golu te je svojom dobrom igrom naznačio da bi u bližoj budućnosti mogao i do veće minutaže.

Napoli – Spezia 3:1

Golovi: Zielinski 3, Giaccherini 56, Gabbiadini 57 – Piccolo 35

Napoli (4-3-3): Rafael – Maggio, Albiol, Maksimović, Strinić (78. Hysaj) – Zielinski, Diawara, Rog – Giaccherini, Gabbiadini, Insigne (60. Callejon)

Spezia (3-4-1-2): Chichizola – N. Valentini, Terzi, Ceccaroni (66. Pulzetti) – De Col, Maggiore, Deiola, Migliore – Piccolo (67. Granoche) – Baez (73. Mastinu), Piu