Dalićeva Hrvatska uspjela nešto što nitko u povijesti nije

Getty Images
Dalićeva momčad je u osmini finala na penale izbacila Dansku, u četvrtfinalu Rusiju, a pobjednika nije bilo ni nakon 90 minuta protiv Engleske u Moskvi.

Hrvatska je prva reprezentacija u povijesti svjetskih i europskih prvenstava koja je u tri utakmice na istom natjecanju igrala produžetke.

Momčad Zlatka Dalića je u polufinalu pobijedila Englesku 2:1 i u nedjelju će u finalu igrati protiv Francuske.

Vatrena povijest u Moskvi: Hrvatska je u finalu Svjetskog prvenstva!

Hrvatska je u polufinalu SP-a osigurala produžetke golom Ivana Perišića u 68. minuti i opet otišla u dodatnih 30 minuta gdje je slavila Mandžukićevom herojskom majstorijom u 109. minuti.

Također, Mandžin pogodak u 108. minuti i trećoj sekundi najkasniji je pogodak ikada postignut na svjetskim prvenstvima.

S dva prolaska na penale protiv Danske i Rusije, Hrvatska je uz Argentinu bila jedina u povijesti koja je dvaput zaredom u nokaut fazi prošla na penale, a s novim produžecima protiv Engleske je postavila novi rekord.