Hrvatska pružila dobar otpor, ali Šveđanke uzele pobjedu

hns-cff.hr
U drugoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, hrvatska ženska reprezentacija izgubila je u Varaždinu od Švedske s 2:0.

Nakon odličnog remija u gostima kod Ukrajine, hrvatska ženska nogometna reprezentacija unatoč kvalitenom otporu nije uspjela iznenaditi još jednog favorita.

Po teškim vremenskim uvjetima u kišnom Varaždinu, Šveđanke su više od sat vremena lomile otpor dobro organizirane Hrvatske, ali je tada Hurtig pronašla put do hrvatske mreže. Konačnih 0:2 postavila je Asslani u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska je prvih 45 minuta odlično parirala jednoj od najboljih europskih reprezentacija, Šveđanke nisu uputile niti jedan udarac u okvir gola. Gošće su prijetile uglavnom kroz ubačaje koje je vrlo sigurno krotila hrvatska vratarka Doris Bačić.

S druge strane, Hrvatice su pokušavale učiniti više kroz kontru, no švedska obrana dobro je čuvala Ivanu Rudelić, koja je u Ukrajini zabila vrijedan pogodak za 1:1.

U nastavku su Šveđanke podigle razinu svoje igre i u 62. minuti došle do vodstva. Blackstenius je s desne strane dala nisku loptu na peterac gdje je najbrža i najspretnija Hurtig za 1:0 Švedske.

Nakon pogotka utakmica se malo otvorila, a najbolju hrvatsku šansu propustila je Rudelić čiji je pokušaj u 70. minuti dobro blokirala švedska obrana.

U sudačkoj nadoknadi, Asslani je nakon švedske kontre dobro reagirala na odbijenu loptu poslije odlične obrane Bačić te je postavila konačnih 0:2.

Hrvatsku reprezentaciju do kraja ove godine čekaju još dvije utakmice – 19. listopada Hrvatice gostuju u Mađarskoj, a pet dana kasnije u goste Hrvatskoj stiže moćna Danska.