Hrvatska ženska reprezentacija remizirala s Mađarskom

HNS
U svom trećem nastupu tijekom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, hrvatska ženska reprezentacija uzela je vrijedan bod Mađarkama u teškom gostovanju.

Naše djevojke hrabro su nastavile dalje nakon remija s Ukrajinom, u kojem su morale igrati s igračicom manje. Tamo su izvukle vrlo važan bod za nastavak natjecanja, a u istom duhu uzele su jedan i Mađarkama.

Izabranice Božidara Miletića otišle su tako na teško gostovanje te odigrale neriješenih 2:2.

Bila je to čvrsta i izjednačena utakmica, što i rezultat sugerira te je sve izgledalo kao da će završiti bez golova. Tek pred sam kraj, u posljednjih 15-ak minuta, kao da su igračice ponovno oživjele.

Šok prvi stiže na naša vrata. U 75. minuti Mađarska koristi pogrešku hrvatske obrane te Csiszar s ruba kaznenog prostora pogađa za 1:0.

Nije ni nama dugo nakon toga trebalo za odgvoro. U 79. minuti Landeka je izvela udarac iz kuta, najviše je skočila Žigić te poslala loptu u mrežu za 1:1.

Do velike sreće stižemo nedugo zatim.

Na asistenciju Jelenčić, nečuvana Dujmenović mirno glavom pogodila praznu mrežu za vodstvo 2:1.

Ipak, u posljednjoj akciji na susretu, Csiszar je ponovno pogodila iz slobodnog udarca s dvadesetak metara za podjelu bodova.

Hrvatice kvalifikacije nastavljaju 24. listopada u Zaprešiću, kada im u goste dolazi reprezentacija Danske.

MAĐARSKA – HRVATSKA 2:2 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.
Stadion Gyirmoti, Györ.

Strijelci: 1:0 – Csiszar (75′), 1:1 – Žigić (79′), 1:2 – Dujmenović (90+1′), 2:2 – Csiszar (90+4′)

Mađarska: Szöcs, Csiszar, Toth, Nemeth (od 46′ Sipos), Szabo, Szeitl, Vago, Racz (od 87′ Nagy), Talosi, Fenyvesi, Magyarics (od 63′ Mosdoczi). Izbornica: E. Marko.

Hrvatska: Bukovec, Dujmenović, Nevrkla, Lojna, Bošnjak, Landeka, Šundov (od 90′ Valušek), Andrlić, Maltašić (od 90+3′ Horvat), Conjar (od 74′ Jelenčić), Žigić. Izbornik: B. Miletić.