To se zove dominacija: Lyon treći put zaredom prvak Europe

UEFA
Francuski klub osvojio rekordnu petu Ligu prvaka, u finalu nakon preokreta pao Wolfsburg.

Što je Real Madrid u muškom nogometu, to je Olympique Lyon u konkurenciji dama. Francuski klub u finalu ženske Lige prvakinja u Kijevu poslije produžetaka pobijedio je njemački Wolfsburg s 4:1 i osvojio rekordnu, petu titulu u tom natjecanju.

I ne samo to. Lyon je treću godinu zaredom osvojio Ligu prvaka. A tek način na koji mu je to pošlo za rukom. Izvele su nogometašice francuskog kluba preokret za samo pet minuta i osigurale titulu. Nije bilo pogodaka tijekom čitavih 90 minuta, pa se moralo igrati dodatnih 30 minuta produžetaka.

I Nijemice su bolje počele, a u 93. minuti povele su golom Pernille Harder. Ipak, tri minute kasnije drugi žuti karton i isključenje zaradila je Alexandra Popp.

A onda je na teren ušla Shanice Van de Sanden i proradila je Lyonova mašina. Amandine Henry je u 98. minuti donijela izjednačenje, a onda samo minutu kasnije, na asistenciju Van de Sanden, Eugenie Le Sommer je preokrenula za veliko slavlje na tribinama.

Sve dileme oko pobjednica otklonila je Ada Hegerberg u 103. minuti, ponovno poslije dodavanja Van de Sanden, a konačan rezultat postavila je Camille Abily četiri minute prije kraja i opet se u ulozi asistentice našla nizozemska nogometašica.