samardzic-bez-finala-na-200-metara-ledno
201

Samardžić bez finala na 200 m leđno, Sever u polufinalu na 50 m slobodno

...
Getty Images
Hrvatska plivačica Matea Samardžić nije uspjela osigurati mjesto među osam najboljih plivačica na 200 metara leđno.

21-godišnja plivačica Matea Samardžić nije uspjela izboriti finale Svjetskog prvenstva u svojoj najjačoj disciplini, 200 metara leđno. Zauzela je ukupno 19. mjesto s prolaznim vremenom 2:07.70, a za ulazak među osam najboljih nedostajalo joj je više od dvije i pol sekunde.

Najbolje vrijeme ostvarila je ukrajinska plivačica Daryna Zevina, kojoj je za zadanu udaljenost bilo potrebno 2:02.87.

Drugo mjesto zauzela je mađarska plivačica Katinka Hosszu s vremenom 2:03.39, a na trećem mjestu s vremenom 2:03.74 bila je Kanađanka Hilary Caldwell.

S druge strane, 21-godišnji Mislav Sever uspio je izboriti polufinale u disciplini 50 metara slobodno. S rezultatom 21.63 izborio je 12. mjesto i osigurao prolazak u daljnju fazu natjecanja.