Amerikanci ispred svih na Kontinentalnom kupu

Amerikanci su opravdali ulogu favorita među kontinentima.

Dva američka kontinenta, južni i sjeverni, pobijedili su na Kontinentalnom kupu koji se tijekom ovog vikenda održavao u Ostravi.

Amerikanci su imali najviše bodova u ukupnom poretku izvukavši najbolje iz pravila koje nemaju veze sa sportom. Europa je kaskala 29 bodova, dok su poveći zaostatak imali Azija i Oceanija te četvrta Afrika.

Od zanimljivih nedjeljnih događanja u kraljevskoj disciplini, 100 metara za atletičare, slavio je Amerikanac Noah Lyles, dok je na deset metara dužoj dionici s preponama pobjedu ostvario Rus Šubenkov.

Caster Semenya potukla je konkurenciju na 800 metara, Shaunae Miller-Uibo na 200, Sam Kendricks u skoku s motkom, a Christian Taylor u troskoku.

Ukupan poredak:
1. Amerika 262 boda
2. Europa 233
3. Azija-Oceanija 188
4. Afrika 142

Bacanje kladiva (m):
1. Dilshod Nazarov (Tađžikistan, Azija-Oceanija) 77.34 m, 8 bodova
2. Mostafa Elgamel (Egipat, Afrika) 74.22 m, 7 bodova
3. Bence Halasz (Mađarska, Europa) 74.80 m, 6 bodova

Skok u vis (ž): 
1. Marija Lasitvene (ANA, Europa) 2.00 m, 8 bodova
2. Svetlana Radzivil (Uzbekistan, Azija-Oceanija) 1.95 m, 7 bodova
3. Levern Spencer (Sveti Lucija, Amerika) 1.93 m, 6 bodova

Troskok (m): 
1. Christian Taylor (SAD, Amerika) 17.59 m, 8 bodova
2. Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso, Afrika) 17.02 m, 7 bodova
3. Arpinder Singh (Indija, Azija-Oceanija) 16.59 m, 6 bodova

110 metara s preponama (m):
1. Sergej Šubenkov (ANA, Europa) 13.03, 8 bodova
2. Ronald Levy (Jamajka, Amerika) 13.12, 7 bodova
3. Pascal Martinot-Lagarde (Francuska, Europa) 13.31, 6 bodova

800 metara (ž): 
1. Caster Semenya (JAR, Afrika) 1:54.77, 8 bodova
2. Ajee Wilson (SAD, Amerika) 1:57.16, 7 bodova
3. Natoya Goule (Jamajka, Amerika) 1:57.36, 6 bodova

Skok s motkom (m): 
1. Sam Kendricks (SAD, Amerika) 5.85 m, 8 bodova
2. Renaud Lavillenie (Francuska, Europa) 5.80 m, 7 bodova
3. Shawnacy Barber (Kanada, Amerika) 5.65 m, 6 bodova

200 metara (ž): 
1. Shaunae Miller-Uibo (Bahami, Amerika) 22.16, 8 bodova
2. Dafne Schippers (Nizozemska, Europa) 22.28, 7 bodova
3. Marie-Josee Ta Lou (Obala Bjelokosti, Afrika) 22.61, 6 bodova

400 metara (m): 
1. Abdalelah Haroun (Katar, Azija-Oceanija) 44.72, 8 bodova
2. Baboloki Thebe (Bocvana, Afrika) 45.10, 7 bodova
3. Nathan Strother (SAD, Amerika) 45.28, 6 bodova

Bacanje koplja (m): 
1. Thomas Rohler (Njemačka, Europa) 87.07 m, 8 bodova
2. Chao-Tsun Cheng (Tajvan, Azija-Oceanija) 83.28 m, 7 bodova
3. Anderson Peters (Grenada, Amerika) 80.86, 6 bodova

3000 metara s preprekama (ž): 
1. Beatrice Chepkoech (Kenija, Afrika) 9:07.92, 8 bodova
2. Courtney Frerichs (SAD, Amerika) 9:15.22, 7 bodova
3. Winfre Mutile Yavi (Bahrein, Azija-Oceanija) 9:17.86, 6 bodova

Skok u dalj (ž): 
1. Caterine Ibarguen (Kolumbija, Amerika) 6.93 m, 8 bodova
2. Brooke Stratton (Australija, Azija-Oceanija) 6.71 m, 7 bodova
3. Malaika Mihambo (Njemačka, Europa) 6.86 m, 6 bodova

400 metara s preponama (ž): 
1. Janieve Russell (Jamajka, Amerika) 53.62, 8 bodova
2. Shamier Little (SAD, Amerika) 53.86, 7 bodova
3. Anna Jaroščuk-Rižikova (Ukrajina, Europa) 54.47, 6 bodova

1500 metara (m): 
1. Elijah Motonei Manangoi (Kenija, Afrika) 3:40.00, 8 bodova
2. Maricn Lewandowski (Poljska, Europa) 3:40.42, 7 bodova
3. Jakob Ingebrigtsen (Norveška, Europa) 3:40.80, 6 bodova

Bacanje kugla (m): 
1. Lijiao Gong (Kina, Azija-Oceanija) 19.63 m, 8 bodova
2. Raven Saunders (SAD, Amerika) 19.74 m, 7 bodova
3. Christina Schwanitz (Njemačka, Europa) 19.73 m, 6 bodova

Bacanje koplja (ž): 
1. Huihui Lyu (Kina, Azija-Oceanija) 63.88 m, 8 bodova
2. Christin Hussong (Njemačka, Europa) 62.96 m, 7 bodova
3. Kara Winger (SAD, Amerika) 60.38 m, 6 bodova

3000 metara (m): 
1. Paul Chelimo (SAD, Amerika) 7:57.13, 8 bodova
2. Mohammen Ahmed (Kanada, Amerika) 7:57.99, 7 bodova
3. Henrik Ingebrigtsen (Norveška, Europa) 7:58.85, 6 bodova

100 metara (m): 
1. Noah Lyles (SAD, Amerika) 10.01, 8 bodova
2. Bingtian Su (Kina, Azija-Oceanija) 10.03, 7 bodova
3. Akani Simbine (JAR, Afrika) 10.11, 6 bodova

4×400 metara: 
1. Amerika 3:13.01, 8 bodova
2. Afrika 3:16.19, 6 bodova
3. Azija-Oceanija 3:18.55, 4 boda

Registracija na Sportarena
Oporavak lozinka na Sportarena
Pozor

Dodaj fotografiju
Izaberi datoteku
Dodaj citat
Pozor

Jeste li sigurni da želite izbrisati svoje komentare?

Pozor

Jeste li sigurni da želite izbrisati komentare svih korisnika?

Pozor

Jeste li sigurni da želite onemogućiti komentare korisnika?

Pozor

Jeste li sigurno da želite komentare korisnika prebaciti u 'spam'?

Pozor

Jeste li sigurni da želite izbrisati komentare korisnika?