Superkup: Ženski naslov u Kaštela, muški otišao u Zagreb

facebook.com/dejan.laninovic
Danas su odigrani prvi povijesni susreti odbojkaškog superkupa Hrvatske.

Danas su na rasporedu bile dvije povijesne utakmice za hrvatsku odbojku, a radilo se o dva susreta superkupa, u konkurenciji žena i muškaraca.

Prvi je na redu bio susret žena, a naslov je otišao na stranu kaštelanskog kluba Marina Kaštela čije su članice svladale zagrebačku Mladost s 3:2 u setovima. Bio je to vrlo izjednačen susret ova dva kluba, a na kraju su Kaštelanke slavile tek u petom setu.

Po završetku tog susreta, na red je bio ogled u konkurenciji muškaraca, a trofej je otišao u Zagreb. Iako je rezultat bio nešto uvjerljiviji, 3:1 u setovima, i ovaj susret bio je relativno izjednačen u nekim trenucima. Tek je svoj drugi, odnosno treći set ukupno u susretu, zagrebačka Mladost uspjela dobiti nešto uvjerljivije.

Nakon susreta obavila se dodjela medalja i pehara u obje kategorije, proglašeni su najbolji igrači i igračice turnira, publika je pozdravila i jedne i druge, a konačni je zaključak da je Superkup, unatoč možda nezgodnom terminu, dobra odluka HOU-a te ima temelja za postati tradicija otvaranja sezona.