cudesan-preokret-kadeta-za-prvu-pobjedu-hrvatska-u-drugom-poluvremenu-okrenula-10
338

Čudesan preokret kadeta za prvu pobjedu: Hrvatska u drugom poluvremenu okrenula -10

...
IHF
Hrvatski rukometaši gubili su deset razlike u drugom dijelu, a onda nestvarnom serijom pobijedili s pet razlike.

Igrala se 33. minuta. Poljska je vodila 23:13, sve je vodilo i prema trećoj utakmici u kojoj će europski viceprvaci ostati bez pobjede. A onda povratak, gotovo pa senzacionalan. U preostalih 27 minuta hrvatski rukometni kadeti napravili su 20-5 i pobijedili s 33:28 za prve bodove na SP-u u Gruziji.

Definitivno se sada lakše diše jer da smo ostali na jednom bodu u tri kola, izvjesan prolazak skupine, kako se činilo prije početka, postao bi krajnje neizvjesan. Remi s Portugalom pa poraz od Koreje poljuljao je Panzine redove, a onda protiv Poljske samo podsjetnik što njegovi dečki mogu.

Poljaci nisu ni trebali biti na ovom turniru, upali su umjesto Venezuele, izgubili smo od njih i u pripremama… Činilo se i u puno važnijoj utakmici koja nakon 3:3 u osmoj minuti počela teći u poljskom smjeru. 14 minuta kasnije zaostajali smo 7:15 pa 9:18, na poluvremenu 12:20.

Pet vezanih golova za četiri minute kod 13:23 vratilo nas je u igru, u 48. minuti Poljaci su imali i dalje lijepih 28:24, a onda završnih 12 minuta iz snova. Poljaci više nisu zabili pogodak, a mi devet za, ispalo je na kraju, i relativno uvjerljivu pobjedu.

Martinović koji je bio upitan zabio je devet komada, konačno je progirao i Jaganjac sa sedam komada. Strbad je dodao šest, a Panjan 12 obrana od ukupno 16 upisao u drugom dijelu.

Slijedi željeni dan odmora, a onda u 16 sati u nedjelju Brazil.