338

Nexe teško poražen kod Metalurga

...
...
Nema se što puno reći o ovoj utakmici osim da je u dvoboju dvije najmlađe momčadi ovog natjecanja domaćin iskoristio sve pružene šanse i tako zasluženo zgrabio pobjedu.

Makedonski viceprvak Metalurg sada ima dvije pobjede u nizu nakon što je danas slavio protiv našičkog Nexea s 29:22 (15:10) u sklopu trećeg kola SEHA Gazprom lige.

Teško je igrati protiv momčadi Line Červara na njihovom terneu, pogotovo kada vratar Metalurga Darko Arsić u ranoj fazi utakmice uhvati pravi ritam obrana. Arsić je zasigurno prvo ime ove pobjede sa 11 obrana, od čega je jedna obrana peterca.

Uz njega, vodeće ime makedonskog sastava je Žarko Peševski koji je zabio šest od sedam udaraca te njegov suigrač Vanja Ilić koji je upisao također šest pogodaka. Jedini napeti period susreta bio je do 5:5, a onda su se Makedonci odlijepili na 10:5 i stečenu prednost održavali do samoga kraja.

Na drugoj strani, za Nexe su najefikasniji bili Marin Šipić s četiri pogotka, isto kao i Saša Barišić Jaman.

U idućem kolu Metalurg putuje na noge Novom Sadu, dok će Nexe ugostiti Gorenje.

METALURG: Petrov 2, Drogrishki, Jaganjac, Lapajne, Tokić 1, Tomovski, Arsić (10 obrana), Kuzmanovski 1, Ilić 6, Anđelić 5, Velkovski 3, Peševski 6, Palevski 1, Gugleta 4, Dimitrievski, Arsenovski.
Trener: Lino Červar

RK NEXE: Lelić (2 obrane), Šipić 4, Koncul, Leban 3, Eter, Zrnić 3, Barišić Jaman 4, Manci Mičević 2, Sršen, Buvinić 2, Jelinić 2, Rotim, Lavrič 2, Bolanča, Pilipović (6 obrana).
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Metalurg 2/2 (Anđelić 2/2), Nexe 0/2 (Barišić Jaman 0/1, Zrnić 0/1).

ISKLJUČENJA: Metalurg 6 minuta (Dimitrievski, Petrov, Tokić), Nexe 4 minute (Zrnić, Sršen).