fuchse-berlin-osvojio-ihf-super-globe
338

Fuchse Berlin osvojio IHF Super Globe

ihf.info
Turnir najboljih rukometnih klubova na svijetu pripao je njemačkim rukometašima koji su u finalu s 29:28 uspjeli svladali francuski PSG.

Parižani su svoj put do finala popločili laganim pobjedama protiv tuniskog Esperancea (38:31) i Vive Taurona iz Kielcea (25:29), dok su njemački rukometaši berlinskog Fuchsea do finala došli malo teže. U četvrfinalu namučili su se s katarskim Lekhwiyjem (27:25), da bi u polufinalu bez ikakvih problema pregazili još jedan katarski klub, Al-Sadd.

Prvo poluvrijeme finala nije donijelo pretjerano lijep rukomet. Obje momčadi teško su pronalazile načine kako slomiti protivničku obranu, a malo bolju predstavu pokazali su francuski rukometaši. Nakon prvih pola sata igre, Parižani su imali vodstvo do 15:12, te bili vrlo blizu osvajanja titule najboljeg kluba na svijetu, ali pred njima je bilo još pola sata igre.

Kao da se svijet okrenuo u drugom poluvremenu. Nijemci su počeli igrati fenomenalno, a preko Zachrissona, Elissona i Tonessena došli su do -1 deset minuta prije kraja susreta. Čovjek odluke bio je Petar Nenadić, koji je pola minute prije kraja pogodio za +2, a Hansen je na kraju samo smanjio na konačnih 29:28.

U berlinskoj momčadi igrala su dva hrvatska reprezentativca, Drago Vuković je ostvario učinak 1/2 pogodaka, dok je Jakov Gojun ostao bez gola. Najbolji u redovima njemačkog kluba bio Zachrisson sa stopostotnim učinkom 4/4, a slijede Elisson sa 5/7 i Faeth s 4/5.

Na drugoj strani, za PSG je igrao Luka Stepančić, koji je bio poprilićno loš uz učinak 1/5, a među boljima bili su Gensheimer s 4/4 i Nikola Karabatić s 4/5 pogodaka.