444
338

U-20 rukometna reprezentacija prvenstvo otvorila pobjedom

hrs.hr
Mlada rukometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u Sloveniji.

U prvom susretu odigranom u Celju, U-20 rukometna reprezentacije Hrvatske ostvarila je pobjedu 26:22 nad Rusijom (14:10).

Dobar otpor Rusa i raspoložen vratar Denis Zabolotin stvarali su probleme hrvatskim juniorima. Uz pametnu igru hrvatski igrači brzo su pronašli način do ruske mreže. Ostatak utakmice samo su održavali prednost koju su stvorili. Ovom pobjednom upisali su prva dva boda u grupi.

Ivan Martinović sa svoja dva pogotka na početku utakmice vratio je reprezentaciju iz deficita, nakon brzog vodstva Rusa 2:0. Josip Repušić u desetoj minuti s igračem manje donosi vodstvo, a do kraja utakmice juniori su je samo održavali. U 22. minuti nakon serije od tri pogotka, a ruski izbornik odmah je reagirao minutom odmora. Odmah nakon odmora Hrvatska zabija novi pogodak te stvara veliku prednost.

Juniori na početku drugog poluvremena povećavaju prednost na pet razlike, ali se Rusi vraćaju u seriji od tri pogotka. Vladimir Vujović pozvao je time-out što donosi prekid krize u igri. U posljednje dvije i pol minute Hrvatska je ušla s rezultatom 25:22 i igračem manje, no do kraja nisu primili pogodak već zabili jedan i slavili s konačnih 26:22

Prvi strijelac u pobjedi Hrvatske bio je Ivan Martinović sa šest postignutih pogodaka, a pet je dodao Filip Vistorop. Sergej Nikolenkov bio je najbolji ruski igrač s pet postignutih pogodaka.

Hrvatske juniore susret drugog kola skupine C očekuje sutra, 21. srpnja, s početkom u 13 sati, a protivnik je Poljska.