743
338

Francuzi u dramatičnoj završnici zaustavili Norvešku na putu do iznenađenja

EHF
Nakon što je na otvaranju u Poreču Bjelorusija svladala Austrijance, pobjedu u skupini B ostvarili su i reprezentativci Francuske.

U sjeni utakmice Hrvatske i Srbije Francuska i Norveška u Poreču su odmah odlučivali o “jedinici” u porečkoj skupini. Ne bude li iznenađenja nepredviđenih, u Zagreb će Francuzi doći kao broj jedan.

Nije moglo bez drame što je u jednu ruku bilo i očekivano jer Francuzi u turnir ulaze dizelaški, a Norvežani odmah u petoj. Nije tako, doduše, bilo u prvim minutama jer svjetski prvaci krenuli su s 5:2, ali u završnici poluvremena viceprvaci su preuzeli kontrolu.

Držali su je Norvežani dugo, u 49. imali 27:24, ali Francuzi nisu bili na rubu. Pretvorilo se sve u pravu dramu, Abalo je vratio Francuskoj vodstvo nakon dugo vremena u 59. minuti, izjednačio je odmah Bjornsen, a pola minute prije kraja Gigou zabio za pobjedu.

Mahe je zabio osam, četiri iz sedmerca, Gigou pet, a Tonnesen sedam i Bjornsen pet za Norvešku.