743
338

Lukasz Sobala
Unatoč sjajnom početku Hrvatska nije imala šanse protiv sjevernih susjeda.

Nakon poraza od Danske pa pobjede nad Egiptom hrvatske rukometašice doživjele su drugi poraz na Europskom prvenstvu do 18 godina u Poljskoj.

Mađarska se pokazala prejakom za Hrvatice koje su, istina, odlično ušle u utakmicu i nakon sedam minuta vodile 5:1. Susjede su bile bez pogotka osam minuta, ali kad jesu, onda su serijom 8-0 okrenule tijek utakmice u svoju korist.

Raspoloženje u hrvatskim redovima promijenilo se u samo deset minuta i što god izbornik Goran Babić pokušao, nije uspjelo. Do 11:13 početkom drugog dijela još je postojala neka nada, ali tada su je Mađarice ugasile s tri uzatopna pogotka.

Najefikasnija u redovima Hrvatske bila je Tina Barišić s pet pogodaka, a slijedila je Lucija Ivanda s četiri pogotka.

Pretposljednja utakmica u skupini na rasporedu je 11. kolovoza protiv Švedske s početkom u 20 sati.